PARTNER PORTALU
  • BGK

Komisja Wspólna Rządu i Samorządu Terytorialnego bez… przedstawicieli rządu

  • MIW    14 stycznia 2016 - 10:23
Komisja Wspólna Rządu i Samorządu Terytorialnego bez… przedstawicieli rządu

Jacek Protas (w środku) interweniuje w MSWiA. (Fot): www.olsztyn.uw.gov.pl

• Od wyborów nie zostali powołani członkowie strony rządowej Komisji.
• Interwencję w tej sprawie podjął Jacek Protas, były marszałek woj. warmińsko-mazurskiego.
• Protas skierował list do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Poseł Jacek Protas, były marszałek województwa warmińsko-mazurskiego interweniuje w sprawie niepowołania reprezentantów strony rządowej do Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. Interpelację w tej sprawie przekazał Mariuszowi Błaszczakowi, ministrowi spraw wewnętrznych i administracji. Poseł zaapelował o podjęcie pilnego dialogu ze stroną samorządową w ramach komisji i ustalenie terminarza posiedzeń.

W swym piśmie Jacek Protas podkreśla, że „procedowane przez Sejm VIII kadencji ustawy ingerują w zakres kompetencji samorządów terytorialnych, czego przykładem jest choćby przyjęta przez obie izby ustawa o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw. Tymczasem od dnia wyborów nie zostali powołani członkowie strony rządowej Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego”.

- Samorząd terytorialny cieszy się dużym zaufaniem i aprobatą Polaków – podkreśla Jacek Protas.

- Realizuje także przeważająca ilość zadań publicznych i bierze na siebie ciężar prowadzenia inwestycji i zarządzania programami unijnymi. Dlatego uważam, że współpraca samorządu z rządem powinna być kontynuowana dla dobra publicznego, a miejscem do dyskutowania poszczególnych aktów prawnych stać się ponownie Komisja Wspólna Rządu i Samorządu Terytorialnego – dodaje były marszałek województwa warmińsko-mazurskiego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.