PARTNER PORTALU
  • BGK

Komitet Stały Rady Ministrów przyjął Strategię na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju

  • PAP/JS    19 stycznia 2017 - 19:11
Komitet Stały Rady Ministrów przyjął Strategię na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju
Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju to strategiczny rządowy dokument, który opisuje i precyzuje tzw. plan Morawieckiego. (fot. KPRM/twitter.com)

Komitet Stały Rady Ministrów przyjął Strategię na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju (SOR); teraz trafi ona na posiedzenie rządu - poinformowało biuro prasowe Ministerstwa Rozwoju.
Według biura prasowego resortu są jeszcze pewne kwestie do rozstrzygnięcia przez Radę Ministrów. Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju to strategiczny rządowy dokument, który opisuje i precyzuje tzw. plan Morawieckiego.

Jak mówił wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński w opublikowanym wywiadzie, rząd zajmie się SOR w optymistycznym wariancie - jeszcze w styczniu, a w wariancie mniej optymistycznym - na początku lutego.

Wiceminister Kwieciński pytany o kwestie, które wzbudziły największe kontrowersje podczas konsultacji SOR, wskazał, że "na pewno mocno dyskutowana była kwestia energetyki". Na pytanie o rolę energetyki jądrowej w SOR Kwieciński odpowiedział: "Ten aspekt budził i budzi dyskusje nie tylko w świecie biznesu, również w administracji rządowej. Ale ostateczne rozstrzygnięcie przedstawimy po przyjęciu tego dokumentu przez rząd".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Henryk Gryko, 2017-01-20 07:15:49

    Ale niedopatrzenie. Skrót SOR został już niejako zarezerwowany, i oznacza Szpitalny Oddział Ratunkowy. Ten drugi SOR to rzekomo również ratunek - ale szpitalny?