Komornik zajął konta urzędu miejskiego

Komornik sądowy zajął konta bankowe Urzędu Miejskiego w Sejnach (Podlaskie), by wyegzekwować 4 mln długu od miasta za budowę oczyszczalni ścieków w 1998 roku.
Komornik zajął konta urzędu miejskiego

Miasto przegrało niedawno proces sądowy z syndykiem Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Realizacji Inwestycji (WPRI) w Suwałkach, które nadzorowało inwestycję w latach 90-tych. Sąd uznał, że Urząd Miejski w Sejnach ma zapłacić blisko 1,4 mln długu z odsetkami - w sumie ok. 4 mln zł. Wyrok jest prawomocny.

"Od dwunastu lat miasto unika zapłaty za inwestycję, która została wykonana i odebrana. Jak dalej burmistrz może kontestować wyroki sądowe i nie płacić" - powiedział syndyk WPRI Tomasz Bilbin.

Władze Sejn uważają, że oczyszczalnia została wybudowana źle i w 1998 roku postanowiły nie płacić za część prac. Wówczas WPRI wystąpiło ze sprawą do sądu. W 2007 roku Sąd Okręgowy w Suwałkach przyznał rację WPRI, ale miasto złożyło kasację wyroku do Sądu Najwyższego. Pod koniec 2010 roku Sąd Apelacyjny w Białymstoku ostatecznie rozstrzygnął spór na korzyść WPRI.

Tomasz Bilbin przyznał, że podczas budowy oczyszczalni powstały usterki, które jednak wykonawca naprawił.

Jak informuje Bilbin, komornik zablokował wszystkie miejskie konta i będzie chciał egzekwować dług także z majątku samorządu. Burmistrz Sejn Stanisław Kap nie chciał komentować sprawy.

Miasto w budżecie na 2011 rok nie zabezpieczyło środków na ewentualną spłatę długów wobec WPRI. Budżet miasta ma wynieść w tym roku ok. 18 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Jeśli się Komornik zachowuje brzydko, Widać sam chce ścieki czyścić przez cedzitko. Niechże więc Pan Burmistrz na to mu zezwoli, Żeby się czyszczeniem nacieszył dowoli.

Eterno Peregrino, 2011-01-18 14:44:57 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU