PARTNER PORTALU
  • BGK

Komornik zajął konta urzędu miejskiego

  • PAP    18 stycznia 2011 - 12:09
Komornik zajął konta urzędu miejskiego

Komornik sądowy zajął konta bankowe Urzędu Miejskiego w Sejnach (Podlaskie), by wyegzekwować 4 mln długu od miasta za budowę oczyszczalni ścieków w 1998 roku.
Miasto przegrało niedawno proces sądowy z syndykiem Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Realizacji Inwestycji (WPRI) w Suwałkach, które nadzorowało inwestycję w latach 90-tych. Sąd uznał, że Urząd Miejski w Sejnach ma zapłacić blisko 1,4 mln długu z odsetkami - w sumie ok. 4 mln zł. Wyrok jest prawomocny.

"Od dwunastu lat miasto unika zapłaty za inwestycję, która została wykonana i odebrana. Jak dalej burmistrz może kontestować wyroki sądowe i nie płacić" - powiedział syndyk WPRI Tomasz Bilbin.

Władze Sejn uważają, że oczyszczalnia została wybudowana źle i w 1998 roku postanowiły nie płacić za część prac. Wówczas WPRI wystąpiło ze sprawą do sądu. W 2007 roku Sąd Okręgowy w Suwałkach przyznał rację WPRI, ale miasto złożyło kasację wyroku do Sądu Najwyższego. Pod koniec 2010 roku Sąd Apelacyjny w Białymstoku ostatecznie rozstrzygnął spór na korzyść WPRI.

Tomasz Bilbin przyznał, że podczas budowy oczyszczalni powstały usterki, które jednak wykonawca naprawił.

Jak informuje Bilbin, komornik zablokował wszystkie miejskie konta i będzie chciał egzekwować dług także z majątku samorządu. Burmistrz Sejn Stanisław Kap nie chciał komentować sprawy.

Miasto w budżecie na 2011 rok nie zabezpieczyło środków na ewentualną spłatę długów wobec WPRI. Budżet miasta ma wynieść w tym roku ok. 18 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Eterno Peregrino, 2011-01-18 14:44:57

    Jeśli się Komornik zachowuje brzydko, Widać sam chce ścieki czyścić przez cedzitko. Niechże więc Pan Burmistrz na to mu zezwoli, Żeby się czyszczeniem nacieszył dowoli.