PARTNER PORTALU
  • BGK

Komornik zdyscyplinuje czytelników biblioteki?

  • Przegląd prasy/Życie Warszawy    20 października 2011 - 07:20
Komornik zdyscyplinuje czytelników biblioteki?

Biblioteka publiczna na warszawskiej Woli szuka firmy windykacyjnej, która zdyscyplinuje czytelników i spowoduje oddanie przez nich wypożyczonych książek oraz zapłacenia za ich przetrzymywanie.
Nierzetelni czytelnicy są winni tej bibliotece już ponad milion złotych – informuje „Życie Warszawy”.

Władze placówki postanowiły więc ogłosić przetarg na firmę windykacyjną, która w jej imieniu upomni się o należności. Sprawa dotyczy prawie 2 tys. osób.

Odzyskiwacze długów będą mieli za zadanie przekonać czytelników do polubownego załatwienia sprawy oraz oddania książek i zapłacenia za ich przetrzymanie. Rekordziści trzymają lektury nawet 10 lat. Odzyskane pieniądze biblioteka planuje przeznaczyć na zakup nowości wydawniczych i prenumeratę prasy.

Współpracę z windykatorem wybrały też inne dzielnicowe wypożyczalnie w Warszawie, m.in. na Ochocie, w Wawrze i na Żoliborzu. We Włochach w zeszłym roku od 140 osób firma windykacyjna miała odzyskać 10 tys. zł – pisze „Życie Warszawy”.


Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Artur, 2011-10-20 08:13:36

    A wystarczy tylko wprowadzić przy wypozyczeniu kaucję np 10zł lub równowartość zaokrągloną do wielokrotności 100zł przy rzadkich książkach i sprawa rozwiąże się błyskawicznie