PARTNER PORTALU
  • BGK

Kompetencje nowych ministerstw: Kwieciński i Emilewicz podzielili się obowiązkami

  • Bartosz Dyląg    18 stycznia 2018 - 19:59
Kompetencje nowych ministerstw: Kwieciński i Emilewicz podzielili się obowiązkami
– Gospodarka bardzo dobrze nam się rozwija, chcemy przyspieszyć inwestycje w naszym kraju, zarówno publiczne, jak i prywatne. Chcemy w tym obszarze koordynować wysiłki całego rządu – wyjaśnił Jerzy Kwieciński (fot. PTWP)

Minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński podkreśla, że nowe ministerstwa działają płynnie, rekonstrukcja rządu nie zahamowała ich pracy. – Ja nie pojadę na urlop, który planowałem w przyszłym tygodniu, na narty – powiedział szef ministerstwa inwestycji i rozwoju.
Szefowie nowych resortów, minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz, a także minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński wyjaśnili, jak podzielili się obowiązkami.

Jerzy Kwieciński wyjaśnił, że oboje znają się dobrze, ponieważ pracowali razem pod przewodnictwem wicepremiera Mateusza Morawieckiego dwa lata.

Czytaj też: Sprawy samorządowe w ministerstwach

- Nasze nowe ministerstwa działają bardzo sprawnie, podział nie był trudny, praktycznie już go dokonaliśmy – wyjaśnił minister inwestycji i rozwoju.

Jerzy Kwieciński dodał, że oba ministerstwa obejmują dwa osobne działy; dział gospodarki i rozwoju regionalnego, dlatego podział ten następował bardzo szybko.

Jerzy Kwieciński potwierdził, że jego resort będzie koordynował politykę rozwojową kraju. Wiele projektów strategicznych Planu odpowiedzialnego rozwoju będzie realizowanych wspólnie przez oba ministerstwa.

Bardzo dużą uwagę rządu w tym roku zaabsorbują inwestycje. – Gospodarka bardzo dobrze nam się rozwija, chcemy przyspieszyć inwestycje w naszym kraju, zarówno publiczne, jak i prywatne. Chcemy w tym obszarze koordynować wysiłki całego rządu – wyjaśnił Jerzy Kwieciński.

Minister wyjaśnił, że będą one dotyczyły „zarówno zmian związanych z otoczeniem prawnym, zwiększenia stopy inwestycji poprzez sektor publiczny, szczególnie samorządowych, bo on kulał”.

Jerzy Kwieciński dodał, że ministerstwa działają płynnie, rekonstrukcja rządu nie zahamowała ich pracy. – Ja nie pojadę na urlop, który planowałem w przyszłym tygodniu, na narty – powiedział szef ministerstwa inwestycji i rozwoju.

Cała wypowiedź ministra Jerzego Kwiecińskiego w wideo poniżej:

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.