PARTNER PORTALU
  • BGK

Komunikacją miejską bez dokumentów

  • AT    4 grudnia 2011 - 17:30
Komunikacją miejską bez dokumentów

Wszystko wskazuje na to, że w Tczewie od 2012 roku użytkownicy karty miejskiej uprawnieni do ulgowych lub bezpłatnych przejazdów nie będą już musieli wozić ze sobą dokumentów potwierdzających ich prawo do ulgi.
Uchwała taka ma zostać podjęta podczas grudniowej sesji Rady Miejskiej.

Jak informuje tczewski Urząd Miasta sprawa dotyczy głównie młodzieży szkolnej, rencistów, emerytów. Kontrolerzy żądali od posiadaczy Karty Miejskiej dokumentu mimo, że bilet elektroniczny był ważny. Niestety w wielu przypadkach brak np. legitymacji szkolnej kończył się wypisaniem mandatu. Sprawę te podniósł na listopadowej sesji radny Zbigniew Urban. Poruszały ją również lokalne media, do których zwracali się niezadowoleni pasażerowie.

O opinię w tej sprawie poproszony został Wydział Obsługi Prawnej tczewskiego magistratu. Prawnicy uznali, że nie ma obowiązku posiadania przy sobie dokumentów uprawniających do przejazdów ulgowych czy bezpłatnych w przypadku posiadania Kart Miejskich, w przeciwieństwie do interpretacji tych zapisów przez firmę kontrolującą bilety w autobusach miejskich - donosi magistrat.

Zdaniem prawników, w celu wyeliminowania wątpliwości co do jasności zapisów należy jednak zmienić zapis w uchwale regulującej tę kwestię (uchwała nr XLIV/383/2010 Rady Miejskiej w Tczewie z dn. 29.04.2010 r., § 2, pkt 5) i do zdania: Na żądanie kontrolera biletów pasażer jest zobowiązany wręczyć kontrolerowi ważny bilet, a w przypadku prawa do przejazdu ulgowego lub bezpłatnego, pasażer zobowiązany jest okazać kontrolerowi dokument uprawniający do takiego przejazdu dopisane zostanie drugie zdanie: Obowiązek okazania dokumentów nie dotyczy posiadaczy ważnych ulgowych i bezpłatnych Kart Miejskich.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.