PARTNER PORTALU
  • BGK

Kończą się prace nad regułą wydatkową

  • PAP    22 grudnia 2011 - 11:24
Kończą się prace nad regułą wydatkową

Prace nad wprowadzeniem reguły wydatkowej dla samorządów dobiegają końca – poinformował w czwartek minister finansów Jacek Rostowski.
„Reguła wydatkowa dla samorządów została skonstruowana na zasadzie długich rozmów, także z samorządami, prace nad wprowadzeniem jej dobiegają końca. Do wprowadzenia reguły zobowiązaliśmy się już przed Unią Europejską. Jesteśmy gotowi przyjąć w sprawie reguły wspólne stanowisko razem z samorządami” – powiedział w czwartek dziennikarzom Rostowski.

Czytaj też: Samorządy mają kłopot z planowaniem deficytów

Dodał, że głównym celem proponowanej przez resort finansów reguły dla jednostek samorządu terytorialnego jest zapobieganie nadmiernemu zadłużaniu przez JST.

Czytaj też: Szczegóły propozycji zmian w finansach JST

„Chcemy przeciwdziałać nadmiernemu zadłużaniu przez samorządy. Chronić Polskę, a tym samym samorządy, przed obcięciem funduszy strukturalnych” – podkreślił Rostowski.

Zgodnie z regułą wydatkową dla sektora samorządowego deficyt jednostek samorządu terytorialnego w 2012 roku nie będzie mógł być wyższy niż 10 mld zł; w 2013 roku limit zaplanowano w wysokości 9 mld zł, a począwszy od 2014 roku będzie to 8 mld zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.