PARTNER PORTALU
  • BGK

Kończą się ulgi za przekształcenie użytkowania

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita    19 lipca 2011 - 08:00
Kończą się ulgi za przekształcenie użytkowania

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego znosi bonifikaty za przekształcenia użytkowania wieczystego we własność. Na przewłaszczenie trzeba czekać kilka lat.
Do urzędów miast napływa coraz więcej wniosków o przekształcenie użytkowania wieczystego we własność. Wszystko dlatego, że 9 sierpnia wchodzi w życie wyrok Trybunału Konstytucyjnego – informuje „Rzeczpospolita”.

Czytaj też: Rząd za stopniową zmianą prawa użytkowania wieczystego w prawo własności

Uchyla on przepis przewidujący, że gminy mają obowiązek udzielić 90 proc. bonifikaty osobie fizycznej, która prawo wieczystego użytkowania uzyskała przed 5 grudnia 1990 r. (lub jest następcą prawnym takiej osoby).

Czytaj też: Rosną opłaty za użytkowanie wieczyste

Od 10 sierpnia skorzystanie z tej bonifikaty nie będzie możliwe. Dlatego użytkownicy wieczyści się spieszą, żeby skorzystać z tych zasad przekształcania nieruchomości.

Okazuje się jednak, że mają nikłe szanse na szybkie przewłaszczenie ze zniżką. Teoretycznie urząd powinien wydać decyzję w miesiąc od złożenia wniosku, ale standardem jest trzyletni czas czekania na decyzję – podaje „Rzeczpospolita”. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.