Kończy się epoka TBS-ów

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna
  • 14-07-2011
  • drukuj
Sejmowa komisja infrastruktury zajmie się dziś zasadami sprzedaży mieszkań wybudowanych przez TBS-y.
Kończy się epoka TBS-ów

Ustawa wejdzie w życie jeszcze w tej kadencji, a formalna sprzedaż ruszy w pierwszej połowie przyszłego roku. Jeśli tak się stanie, prawie 90 tys. rodzin, które wynajmują dziś czynszówki, będzie mogło wykupić je na własność – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.

Czytaj też: TBS-y da się uratować?

Projekt zakłada, że mieszkania będą sprzedawane po cenie rynkowej pomniejszonej o zwaloryzowany wkład własny, czyli partycypację. Zwykle wynosiła ona 30 proc. wartości mieszkania.

Czytaj też: Nie ma pieniędzy na TBS-y

Pieniądze ze sprzedaży mają pójść głównie na spłatę długu, które TBS-y zaciągnęły na budowę z państwowego Krajowego Funduszu Mieszkaniowego. Z wyliczeń resortu infrastruktury wynika, że w 5 lat państwo odzyska ok. 1,5 mld zł z 4,5 mld zł.

Czytaj też: TBS-y do poprawki

Sprzedaż popierają też deweloperzy, ale przyjęciu ustawy sprzeciwia się wiele samorządów. Oddawały grunty pod budowę TBS-ów i teraz nic z tego nie będą miały – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Wykup będzie nieopłacalny. Ceny za metr mają być rynkowe. Mieszkania nie spełniają standardów...są jak budy dla psów. Lepiej pod stołem odsprzedać partycypację niż ładować pieniądze w wykup i odsprzedając zarobić mniej. TBS Meneland Marki jest najlepszym dowodem na to, kto zamieszkuje w TBSach ...i w jakie gówno można się wpakować inwestując w takie mieszkania. rozwiń

lokator, 2011-07-14 18:34:37 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU