Kończy się handel na miejskich chodnikach

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna
  • 16-11-2011
  • drukuj
Sprzedawcy, którzy prowadzą handel na ulicy czy parkingu, będą karani grzywnami do 5 tys. zł. Sąd może też zdecydować o odebraniu im towaru.
Kończy się handel na miejskich chodnikach

19 listopada zaczną obowiązywać przepisy pozwalające nakładać wysokie grzywny za handel w miejscach niewyznaczonych do tego przez gminę – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Czytaj też: Co z karami za nielegalny handel uliczny?

Policja i straż miejska będą karać nie tylko przedsiębiorców, ale również osoby, dla których sprzedaż chodnikowa to dodatkowe, sezonowe źródło utrzymania.

Czytaj też: Jak kraj długi i szeroki walka ze straganiarzami coraz ostrzejsza

Nowy przepis, który pojawi się niebawem w kodeksie wykroczeń, przewiduje, że karze grzywny będzie podlegać każdy, kto prowadzi sprzedaż na terenie należącym do gminy lub będącym w jej zarządzie poza miejscem do tego wyznaczonym przez urzędników. Przyłapany na gorącym uczynku handlarz będzie musiał płacić od 20 zł do nawet 5 tys. zł.

Oprócz kary grzywny za nielegalny handel uliczny w kodeksie wykroczeń pojawi się przepis, który pozwoli na orzeczenie przepadku towarów znalezionych przy sprzedawcy i przeznaczonych do sprzedaży – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Powodzenia w poszukiwaniu art. 603 w Kodeksie wykroczeń. Czy Szanowna Redakcja wie, co wkleja do serwisu, czy też kopiuje bezmyślnie jak leci?

upierdliwy krytyk, 2011-11-16 10:29:59 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU