Koniec brzydkich pomników w mieście

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Rzeszów
  • 11-02-2012
  • drukuj
Rzeszów powinien przyjąć uchwałę pomnikową, taką jak ta, którą dwa lata temu jako pierwszy w Polsce przyjął Wrocław.
Koniec brzydkich pomników w mieście
Dokument określa zasady ustawiania pomników w mieście. W ten sposób wrocławscy radni skończyli z ustawianiem w mieście brzydkich pomników – pisze „Gazeta Wyborcza Rzeszów”.

Teraz, po konkursie, w którym głos mają artyści i architekci, zwycięski projekt musi zyskać akceptację mieszkańców Wrocławia. Dopiero wtedy rada miejska może przegłosować uchwałę o postawieniu pomnika.

Tymczasem w Rzeszowie (zabierz głos/oceń prezydenta) o lokalizacji i wyglądzie monumentów decydują wyłącznie urzędnicy miejscy. Miejska komisja estetyki liczy 26 członków, z czego 12 osób to urzędnicy. Większość członków komisji nie ma nic wspólnego ze sztuką, należą do niej m.in. prezesi spółdzielni mieszkaniowych – pisze „Gazeta Wyborcza Rzeszów”.

Więcej na ten temat tutaj. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

A ja zgodziłbym się na brzydala pod warunkiem, że ARTYSTA zapłaci za niego z własnej kieszenie i będzie dyżurował przez 24 godziny na dobę i wyjaśniał - jeśli ktoś tego zażąda - jaki był sens i cel postawienia tego brzydala. Dyżur obowiązkowy przez 24 godziny na dobę niezależnie od liczby zaintereso...wanych. rozwiń

Esteta, 2012-02-13 09:18:09 odpowiedz

WŁAŚNIE. KONIEC Z TYMI BRZYDALAMI. OBIECUJECIE SAMORZĄDOWCY?

Miodzio, 2012-02-11 22:48:43 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU