PARTNER PORTALU
  • BGK

Koniec budowy bazaru w Słubicach

  • PAP    28 września 2011 - 15:55
Koniec budowy bazaru w Słubicach

W Słubicach, w woj. lubuskim, zakończyła się budowa miejskiego bazaru. Poprzedni został zniszczony przez pożar w 2007 roku. Nowe targowisko, które powstało w tym samym miejscu, zostanie otwarte w połowie października br.
W środę rozpoczęło się przekazywanie pawilonów kupcom, którzy sfinansowali inwestycję wartą ok. 14 mln zł - podał prezes Stowarzyszenia Handlowców Targowisk Miejskich w Słubicach "Odra" Paweł Sławiak.

Czytaj też: Dofinansowanie na targowiska dla lubuskiego

- Otwarcie miejskiego bazaru odbędzie się 15 października br. Jego budowa nie była łatwa i trwała ponad cztery lata. Było wiele problemów. Ostatecznie odbudowaliśmy bazar za własne pieniądze, a miasto zwróci nam część kosztów związanych z budową infrastruktury technicznej, w postaci ulg za dzierżawę terenu - powiedział Sławiak.

Bazar został zbudowany przy użyciu niepalnych materiałów. Posiada system przeciwpożarowy m.in. detektory dymu.

Łączna powierzchnia bazaru to 16 tys. metrów kwadratowych. Na tym terenie znajduje się 425 stanowisk handlowych należących do 314 inwestorów, parkingi i toalety.

Funkcjonujące od 1991 roku targowisko w granicznych Słubicach legło w gruzach w nocy z 10 na 11 stycznia 2007 roku. Spaliły się niemal wszystkie z ok. 1,2 tys. znajdujących się na nim stoisk wraz z wyposażeniem i towarami oraz zadaszona konstrukcja i infrastruktura bazaru.

Jesienią 2007 roku zawiązało się stowarzyszenie kupców, które rozpoczęło starania na rzecz odbudowy targowiska.

Jak poinformował prezes Sądu Rejonowego w Słubicach Sebastian Popiołek, sprawa dotycząca pożaru została po apelacji prawomocnie umorzona jesienią 2008 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • KOLARgol, 2011-10-04 21:17:53

    Po 1 kg ? Zależy gdzie?Jak daleko to się nie opłaca.Ja,na szczęście,mam blisko,więc nawet po 1kg mogę jechać.
  • Kombik, 2011-10-04 19:01:40

    Nie ma to jak porządny bazar w mieście, taki na którym to można kupić świeżą marchew i pomidory. U nas takiego nie ma, więc trzeba jeździć do innego miasta - ale warto jechać nawet po 1 kilogram, bo zawsze jest świeżo czyż nie?