PARTNER PORTALU
  • BGK

Koniec politycznego sporu w Radomiu? Jest szansa, że miasto wreszcie uchwali budżet

  • JS    18 stycznia 2018 - 23:29
Koniec politycznego sporu w Radomiu? Jest szansa, że miasto wreszcie uchwali budżet
– Szkoda, że zmarnowali sporo czasu, bo poprawki mogli zgłaszać już od 15 listopada. Jednak lepiej późno, niż wcale – mówi prezydent Radomia(fot. radom.pl)

- Dobrze, że po dwóch miesiącach politycznej awantury, radni Prawa i Sprawiedliwości, grupa radnych niezależnych i radny SLD w końcu wzięli się do pracy na rzecz radomian - tak prezydent Radomia Radosław Witkowski komentuje ich zapowiedzi przedstawienia własnych propozycje zmian w projekcie budżetu miasta.
 – Szkoda, że zmarnowali sporo czasu, bo poprawki mogli zgłaszać już od 15 listopada. Jednak lepiej późno, niż wcale – mówi prezydent. Deklaruje, że jego zastępcy w każdej chwili będą gotowi służyć radnym pomocą w przygotowaniu ich poprawek. Każda z nich, za pośrednictwem przewodniczącego Rady Miejskiej, będzie mogła trafić na sesję. Prezydent przypomina jednocześnie, że zgłaszane przez radnych poprawki muszą zawierać nie tylko same propozycje nowych zadań, ale także źródła ich finansowania.

Prezydent Radosław Witkowski zapewnia, że jeśli w ustawowym terminie, czyli do końca stycznia, budżet miasta nie zostanie uchwalony, będzie gotowy uruchomić „plan B”. Budżet zostanie ustalony wspólnie z Regionalną Izbą Obrachunkową, a te inwestycje, których RIO nie przyjmie, prezydent zamierza zgłosić na sesji Rady Miejskiej w formie własnych poprawek.

Przypomnijmy, że dyskusja nad radomskim budżetem rozpoczęła się 18 grudnia. Ostatecznie, na sesji, za budżetem głosowało 13 radnych, tyle samo głosowało przeciw, natomiast od głosu wstrzymał się Jan Pszczoła.

Sprawa budżetu wróciła na kolejnej sesji - 15 stycznia. I znów nie został on uchwalony. Przeciwko zagłosowali radni Prawa i Sprawiedliwości oraz radny SLD i troje radnych niezależnych, którzy w ostatnim czasie wystąpili z klubu Platformy Obywatelskiej. Co ciekawe, nikt z przeciwników nie zgłosił do budżetu żadnych swoich poprawek.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.