Koniec z wodą za bezcen

Rząd zamierza wprowadzić dla przemysłu nowe opłaty za korzystanie z wody.
Koniec z wodą za bezcen
Czy nowe prawo wodne odbije się na kieszeni obywateli? (Fot. Pixabay.com)

Liczący ponad 300 stron dokument zakłada rewolucyjne zmiany w zarządzaniu zasobami wodnymi w Polsce, m.in. powołując do życia Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie” z rozległymi kompetencjami i budżetami – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.

Ustawa zniesie zwolnienie za korzystanie z wód przez elektrownie. Będzie nakładana za pobór wód do celów zapewnienia funkcjonowania systemów chłodzenia i za wprowadzanie do wód ścieków pochodzących z systemów chłodzenia elektrowni lub elektrociepłowni. Przełoży się to na wyższe koszty funkcjonowania elektrowni, a w konsekwencji wzrost ceny prądu płaconej przez odbiorców, w tym przez gospodarstwa domowe – uważa Grzegorz Kubalski ze Związku Powiatów Polskich.

Resort środowiska uspokaja, że nowe prawo wodne nie będzie dotyczyć gospodarstw domowych. Opłaty obejmą podmioty, które korzystają z pozwoleń wodnoprawnych, czyli pobierają ponad 5 m sześc. wody dziennie – podaje „Dziennik Gazeta Prawna".

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

glaertes, ale nie musisz używać inwektyw, aby wyrazić swój pogląd na sprawę.

leda, 2016-04-19 15:43:31 odpowiedz

Debile z PIs-u, zamiast budować zbiorniki retencyjne powołujecie kolejną administracyjną machinę! JESTEŚCIE PEŁO BIS, NIESTETY!

glaertes1, 2016-04-19 14:53:08 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU