PARTNER PORTALU
  • BGK

Konkurencja ma chrapkę na przewozy w regionie

  • PAP    22 maja 2012 - 16:40
Konkurencja ma chrapkę na przewozy w regionie

Będzie nowy przetarg na kolejowe przewozy regionalne w latach 2013-2014 w Podlaskiem, bo dotychczasowi oferenci chcą za usługi więcej pieniędzy niż ma do dyspozycji samorząd województwa - zdecydował we wtorek zarząd województwa podlaskiego.
O kontrakt na świadczenie regionalnych połączeń kolejowych ubiegały się Przewozy Regionalne oraz - pierwszy raz w regionie - spółka Arriva RP, która jest częścią grupy Arriva i należy do Deutsche Bahn.

Jak poinformował w komunikacie rzecznik marszałka województwa podlaskiego Jan Kwasowski, samorząd zaplanował 31 mln zł na przewozy kolejowe w 2013 r. i 2014 r., czyli po 15,5 mln zł rocznie.

W tym roku na przewozy regionalne w budżecie województwa podlaskiego zapisano 23,5 mln zł, dla porównania w 2011 r. było to 15 mln zł.

Oba podmioty zainteresowane przewozami złożyły oferty o 6-7 mln zł przekraczające kwotę przewidzianą na każdy rok. Arriva chciała ponad 17,1 mln zł, a Przewozy Regionalne prawie 18,5 mln zł - poinformował Kwasowski.

Nie wiadomo, kiedy będzie ogłoszony ponowny przetarg.

Dotychczas usługi regionalnego transportu kolejowego w Podlaskiem świadczyły i świadczą Przewozy Regionalne. Takich połączeń jest ponad 60 w ciągu doby. Z pociągów regionalnych korzysta około 5 tys. pasażerów dziennie.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.