PARTNER PORTALU
  • BGK

Konkurencyjności sprzyja przetarg nieograniczony

  • komunikaty.pl (Marek Okniński)    20 lutego 2012 - 14:35
Konkurencyjności sprzyja przetarg nieograniczony

W 2011 roku ponad 75 proc. udzielonych w skali kraju zamówień publicznych zostało poprzedzonych procedurą przetargu nieograniczonego.
Przetarg nieograniczony to podstawowy tryb udzielenia zamówienia publicznego, którego procedura jest w pełni otwarta na konkurencję pomiędzy przedsiębiorcami ubiegającymi się o uzyskanie zamówienia publicznego.

Decyzja zamawiającego o udzieleniu zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego nie może zostać oprotestowana.

Termin składania ofert w przetargu nieograniczonym

W zależności od wartości udzielanego zamówienia procedura przetargu nieograniczonego przewiduje inne terminy na składanie ofert:

a) dla przetargu nieograniczonego dotyczącego dostaw lub usług: minimalny termin składania ofert wynosi 7 dni od daty opublikowania ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych (www.uzp.gov.pl),

b) w przypadku robót budowlanych: 14 dni

c) dla przetargu nieograniczonego ogłoszonego w Dzienniku Urzędowym Wspólnot Europejskich ustawa Prawo zamówień publicznych określa terminy składania ofert wynoszące:

- 40 dni: od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Oficjalnych Publikacji Wspólnot Europejskich drogą elektroniczną;

- 47 dni: od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Oficjalnych Publikacji Wspólnot Europejskich w sposób inny niż określony powyżej.

Ustawa Prawo zamówień publicznych dopuszcza również skrócenie wskazanego terminu po spełnieniu wymogów zawartych w przepisach ustawy Prawo zamówień. *

Terminy składania ofert obliczane są w dniach kalendarzowych.

Dla ważności procedury przetargu nieograniczonego wystarczającym jest złożenie w wyznaczonym terminie co najmniej jednej oferty spełniającej wymogi zamawiającego.

Więcej na ten temat czytaj tutaj Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • ANYDEJ, 2012-02-20 20:53:09

    PO takim przetargu nieograniczonym WYBÓR JEST PROSTY I JEDYNIE MOŻLIWY!!!!!!