PARTNER PORTALU
  • BGK

Konstancin-Jeziorna: Budowa ratusza - reaktywacja z nowym wykonawcą

  • Konstancin24.eu    29 lipca 2016 - 13:21
Konstancin-Jeziorna: Budowa ratusza - reaktywacja z nowym wykonawcą

Budowa ratusza przy ul. Piaseczyńskiej zostanie dokończona przez nowego wykonawcę (fot.konstancin24.eu)

Wkrótce, po 5 miesiącach przerwy, zostanie wznowiona budowa ratusza Konstancina-Jeziorny, który powstaje przy ul. Piaseczyńskiej. Samorząd rozstrzygnął właśnie przetarg na firmę, która wznowi budowę, przerwaną przez poprzedniego wykonawcę w marcu. Firma Erekta ma dokończyć ratusz w 14 miesięcy za ponad 22,7 mln złotych. Nowa siedziba władz naszej gminy ma być gotowa jesienią przyszłego roku.
Urzędnicy rozstrzygnęli przetarg na nowego wykonawcę ratusza. Zgłosiły się cztery firmy. Najkorzystniejszą ofertę złożyła spółka Erekta. z Warszawy, która wyceniła prace na 22,7 mln zł złotych, a ponadto dała na nie 8 lat gwarancji.

Nowy wykonawca ma na dokończenie budynku 14 miesięcy, łącznie z uzyskaniem pozwolenia na jego użytkowanie. Urzędnicy będą więc mogli się wprowadzić do nowej siedziby jesienią przyszłego roku, czyli rok później niż pierwotnie zakładano.

Przypomnijmy, skąd wzięły się opóźnienia i komplikacje. Pod koniec lutego 2016 r. wykonawca ratusza, polsko-hiszpańskie konsorcjum firm, którego liderem jest spółka Coprosa Polska, poinformował urząd miasta o przerwaniu prac. W marcu umowa została ostatecznie rozwiązana i urząd miasta przejął plac budowy. Wcześniejsze negocjacje firmy z samorządem nie przyniosły żadnego rezultatu. Urząd zwrócił się do byłego wykonawcy o wypłatę kary za odstąpienie od umowy, która ma wynieść ponad 2,4 mln złotych. Z uwagi na rozbieżne stanowiska urzędu oraz spółki Coprosa Polska, sprawa trafiła do sądu, który ma rozstrzygnąć konflikt.

Prawie 5 miesięcy trwał przestój na budowie, inwentaryzacja inwestycji oraz przygotowywanie nowego przetargu. Oprócz opóźnienia wzrosły również koszty. Ratusz miał pochłonąć łącznie ok. 26 mln złotych. Dotychczas samorząd wydał ponad 9,1 mln złotych, a budowa ma kosztować jeszcze kolejne ponad 22,7 mln złotych, co łącznie da prawie 32 mln złotych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.