PARTNER PORTALU
  • BGK

Konsultacje ustawy reprywatyzacyjnej

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    28 marca 2013 - 08:49
Konsultacje ustawy reprywatyzacyjnej

Projekt ustawy PO w sprawie dekretów Bieruta jest gotowy. Rozpoczęły się konsultacje z Ministerstwem Finansów.
Poinformował o tym w radiowej Jedynce szef klubu Platformy Rafał Grupiński - pisze „Dziennik Gazeta Prawna".

Czytaj też: Dwie wersje ustawy reprywatyzacyjnej

Chodzi o regulację stosunków własnościowych w Warszawie. Po wojnie na mocy dekretów państwo przejęło blisko 12 tysięcy hektarów gruntów oraz prawie 24 tysiące nieruchomości. Dziś do miasta zgłaszają się po nie ich poprzedni właściciele.

Rafał Grupiński powiedział, że rozpoczęły się konsultacje z Ministerstwem Finansów. Mają one ustalić z jakich źródeł będą pochodziły środki na odszkodowania dla właścicieli nieruchomości przejętych po wojnie przez państwo - informuje „Dziennik Gazeta Prawna".

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (2)

  • JodekMordka, 2013-03-28 21:17:12

    Raczej to drugie. Ta pewna organizacja nawet tam gdzie jej się nic nie należało potrafiła "odzyskać swoją własność". The Holocaust Industry: Reflections on the Exploitation of Jewish Suffering - Przedsiębiorstwo Holokaust – teoria obrazująca pogląd, iż holokaust w ostatnich latac...h stał się dochodowym biznesem, z którego zyski czerpią przede wszystkim Żydzi niepokrzywdzeni bezpośrednio przez zbrodnie hitlerowskie. Jako pierwszy terminu tego użył amerykański naukowiec pochodzenia żydowskiego Norman Finkelstein. Cytat z Wikipedii.  rozwiń
  • Kryzysowy Polak, 2013-03-28 15:33:15

    Czy tu chodzi o prawa spadkobierców czy może o wymuszanie przez pewną organizację jakoby reprezentującą interesy pewnego narodu? Mam nadzieję, że w tym drugim przypadku, Polska nie ulegnie szantażowi, wpływowej grupy bez praw do dziedziczenia.