PARTNER PORTALU
  • BGK

Konsultacje ws. budżetu Szczecina zakończone

  • PAP    29 października 2012 - 19:24
Konsultacje ws. budżetu Szczecina zakończone

Zakończono konsultacje społeczne w sprawie przyszłorocznego budżetu Szczecina, a wnioski zostaną wzięte pod uwagę podczas narad dotyczących przygotowania projektu budżetu miasta na 2013 r. Ma on być gotowy do 15 listopada - poinformowano w poniedziałek w magistracie.
Po raz pierwszy w historii szczecińskiego samorządu dyskusja na temat budżetu odbywała się w formie konsultacji społecznych. Przeprowadzono je na wniosek jednej z mieszkanek Szczecina, która zebrała wymaganą liczbę 400 podpisów. Konsultacje odbywały się od 11 do 29 września. Miały formę trzech otwartych spotkań z mieszkańcami, a ich celem było zebranie wniosków, uwag i opinii do budżetu miasta na 2013 rok.

Podczas konsultacji powstała dedykowana im strona internetowa, a na niej m.in. informacje dotyczące procedury budżetowej, planowania wieloletniego, budżetu zadaniowego czy wieloletniego programu inwestycyjnego.

Spotkania konsultacyjne przeprowadzono we wrześniu. Oprócz mieszkańców, prezydenta miasta i urzędników zaproszono na nie niezależnych ekspertów z dziedziny finansów publicznych i zarządzania strategicznego. Wszystkie zgłoszone podczas spotkań opinie, uwagi i wnioski mieszkańców zostały opisane w protokołach ze spotkań. Na udostępniony mieszkańcom adres mailowy wpłynęło 35 wniosków, a 75 wniosków w formie pisemnej złożono w trakcie konsultacji. Wnioski dotyczą np. inwestycji, w tym naprawy dróg, chodników czy budowy parkingów.

Wszystkie wnioski były lub będą wzięte pod uwagę podczas narad dotyczących przygotowania projektu budżetu miasta na 2013 rok - zapewnia magistrat.

Projekt budżetu ma być znany 15 listopada. W tym dniu przedstawione zostaną też: projekt Wieloletniej Prognozy Finansowej oraz Wieloletni Program Rozwoju Szczecina. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.