Kopacz odpowiada Biedroniowi na prośbę o udzielenie pożyczki

- Nie będę rozdawać pieniędzy na prośbę czy na list - poinformowała Ewa Kopacz w odpowiedzi na prośbę Roberta Biedronia o wsparcia finansowe dla Słupska.
Kopacz odpowiada Biedroniowi na prośbę o udzielenie pożyczki
Prezydent Słupska "odziedziczył" kłopoty finansowe, ale zdaniem premier to nie powód do udzielenia pomocy (fot. UM Słupsk)

Kilka dni temu Robert Biedroń, prezydent Słupska zwrócił się do premier Ewy Kopacz z prośbą o udzielenie miastu Słupsk bezzwrotnego wsparcia finansowego umożliwiającego spłatę zobowiązań wynikających z niekorzystnego dla miasta wyroku sądu arbitrażowego. Chodzi o wyrok zobowiązujący Słupsk do zapłaty ok. 24 mln zł wykonawcy aquaparku.

W odpowiedzi na apel prezydenta szefowa rządu poinformowała, że... nie jest Świętym Mikołajem.

- Nie będę rozdawać pieniędzy na prośbę czy na list, jaki któryś z panów prezydentów napisał - powiedziała w poniedziałek (29 czerwca) premier.

Zwróciła jednak uwagę na dwie okoliczności.

- Słupsk to jest małe, byłe miasto wojewódzkie i będziemy przedstawiać program dla takich miast. Mówimy o dużych miastach, obszarach wiejskich, a gdzieś po drodze zostały zapomniane te miasta, które są średnie, małe, w których trzeba odrobinę pomocy, by wskoczyły na ścieżkę szybkiego rozwoju, by umiały korzystać ze środków europejskich - wyjaśniła.

Czytaj też: Słupsk nie płaci. Egzekucja wyroku ws. aquaparku wstrzymana

Druga okoliczność - jak mówiła Kopacz - dotyczy tego, że prezydent Słupska "odziedziczył" kłopoty finansowe.

- W Słupsku nikt nie skorzystał z unijnych pieniędzy z poprzedniej perspektywy, stąd kłopoty, które odziedziczył prezydent Biedroń. To jest drugi powód, że to nie jest prezydent, który narobił kłopotów i dzisiaj przychodzi i mówi: dajcie mi nagle kasę, bo ja sobie nie radzę. Tylko odziedziczył pewnego rodzaju kłopot, który zostawili mu poprzednicy - powiedziała premier.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Ale bufetowej Gronkiewicz-Waltz na most Łazienkowski dała

.......a, 2015-06-30 08:15:10 odpowiedz

świętą Beatę od kręcenia lodów już mamy...

..., 2015-06-29 21:42:23 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU