PARTNER PORTALU
  • BGK

Kopacz odpowiada Biedroniowi na prośbę o udzielenie pożyczki

  • AT    29 czerwca 2015 - 14:27
Kopacz odpowiada Biedroniowi na prośbę o udzielenie pożyczki
Prezydent Słupska "odziedziczył" kłopoty finansowe, ale zdaniem premier to nie powód do udzielenia pomocy (fot. UM Słupsk)

- Nie będę rozdawać pieniędzy na prośbę czy na list - poinformowała Ewa Kopacz w odpowiedzi na prośbę Roberta Biedronia o wsparcia finansowe dla Słupska.
Kilka dni temu Robert Biedroń, prezydent Słupska zwrócił się do premier Ewy Kopacz z prośbą o udzielenie miastu Słupsk bezzwrotnego wsparcia finansowego umożliwiającego spłatę zobowiązań wynikających z niekorzystnego dla miasta wyroku sądu arbitrażowego. Chodzi o wyrok zobowiązujący Słupsk do zapłaty ok. 24 mln zł wykonawcy aquaparku.

W odpowiedzi na apel prezydenta szefowa rządu poinformowała, że... nie jest Świętym Mikołajem.

- Nie będę rozdawać pieniędzy na prośbę czy na list, jaki któryś z panów prezydentów napisał - powiedziała w poniedziałek (29 czerwca) premier.

Zwróciła jednak uwagę na dwie okoliczności.

- Słupsk to jest małe, byłe miasto wojewódzkie i będziemy przedstawiać program dla takich miast. Mówimy o dużych miastach, obszarach wiejskich, a gdzieś po drodze zostały zapomniane te miasta, które są średnie, małe, w których trzeba odrobinę pomocy, by wskoczyły na ścieżkę szybkiego rozwoju, by umiały korzystać ze środków europejskich - wyjaśniła.

Czytaj też: Słupsk nie płaci. Egzekucja wyroku ws. aquaparku wstrzymana

Druga okoliczność - jak mówiła Kopacz - dotyczy tego, że prezydent Słupska "odziedziczył" kłopoty finansowe.

- W Słupsku nikt nie skorzystał z unijnych pieniędzy z poprzedniej perspektywy, stąd kłopoty, które odziedziczył prezydent Biedroń. To jest drugi powód, że to nie jest prezydent, który narobił kłopotów i dzisiaj przychodzi i mówi: dajcie mi nagle kasę, bo ja sobie nie radzę. Tylko odziedziczył pewnego rodzaju kłopot, który zostawili mu poprzednicy - powiedziała premier.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • .......a, 2015-06-30 08:15:10

    Ale bufetowej Gronkiewicz-Waltz na most Łazienkowski dała
  • ..., 2015-06-29 21:42:23

    świętą Beatę od kręcenia lodów już mamy...