PARTNER PORTALU
  • BGK

Kopacz: powstanie komisja nadzwyczajna ds. samorządu

  • pap    5 listopada 2014 - 16:39
Kopacz: powstanie komisja nadzwyczajna ds. samorządu

Premier Ewa Kopacz zapowiedziała, że w Sejmie powstanie komisja nadzwyczajna, która dokona przeglądu funkcjonowania samorządu. To uzgodnienie środowego spotkania Kopacz z liderami trzech partii parlamentarnych. Wnioski z prac komisji mają być gotowe wiosną 2015 r.
Jak mówiła Kopacz na środowej konferencji prasowej, w maju przyszłego roku mija 25 lat od wejścia w życie ustawy o samorządzie gminnym.

"25 lat funkcjonowania samorządu to czas na przegląd gdzie mamy bardzo słabe obszary funkcjonowania samorządu, a gdzie są te przeregulowane, gdzie są niedowartościowane finansowo, stąd też jest zgoda, aby takiego przeglądu funkcjonowania samorządu po tych 25 latach dokonać" - podkreśliła szefowa rządu.

Czytaj też: Te wybory będą słono kosztować

Zapowiedziała złożenie w Sejmie wniosku o powołanie komisji nadzwyczajnej, która zajmie się przeglądem samorządu. W komisji mają zasiąść przedstawiciele wszystkich klubów parlamentarnych.

Czytaj: PSL brono debaty o samorządzie

"Umówiliśmy się na przedstawienie katalogu zagadnień i co do tego katalogu też jesteśmy zgodni czym ta komisja nadzwyczajna miałaby się zajmować. Będzie wspierana również opracowaniami i analizami, które w tej chwili prowadzi minister finansów, czyli jednocześnie w takiej relacji: zadania-finansowanie przez budżet" - mówiła premier.

Według Kopacz, wnioski z prac komisji nadzwyczajnej, również propozycje legislacyjne, mają być gotowe pod koniec maja - na początku czerwca przyszłego roku.

W środowym spotkaniu z Kopacz wzięli udział: wicepremier, szef PSL Janusz Piechociński, lider SLD Leszek Miller oraz przewodniczący Twojego Ruchu Janusz Palikot

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.