Kopacz: powstanie komisja nadzwyczajna ds. samorządu

Premier Ewa Kopacz zapowiedziała, że w Sejmie powstanie komisja nadzwyczajna, która dokona przeglądu funkcjonowania samorządu. To uzgodnienie środowego spotkania Kopacz z liderami trzech partii parlamentarnych. Wnioski z prac komisji mają być gotowe wiosną 2015 r.
Kopacz: powstanie komisja nadzwyczajna ds. samorządu

Jak mówiła Kopacz na środowej konferencji prasowej, w maju przyszłego roku mija 25 lat od wejścia w życie ustawy o samorządzie gminnym.

"25 lat funkcjonowania samorządu to czas na przegląd gdzie mamy bardzo słabe obszary funkcjonowania samorządu, a gdzie są te przeregulowane, gdzie są niedowartościowane finansowo, stąd też jest zgoda, aby takiego przeglądu funkcjonowania samorządu po tych 25 latach dokonać" - podkreśliła szefowa rządu.

Czytaj też: Te wybory będą słono kosztować

Zapowiedziała złożenie w Sejmie wniosku o powołanie komisji nadzwyczajnej, która zajmie się przeglądem samorządu. W komisji mają zasiąść przedstawiciele wszystkich klubów parlamentarnych.

Czytaj: PSL brono debaty o samorządzie

"Umówiliśmy się na przedstawienie katalogu zagadnień i co do tego katalogu też jesteśmy zgodni czym ta komisja nadzwyczajna miałaby się zajmować. Będzie wspierana również opracowaniami i analizami, które w tej chwili prowadzi minister finansów, czyli jednocześnie w takiej relacji: zadania-finansowanie przez budżet" - mówiła premier.

Według Kopacz, wnioski z prac komisji nadzwyczajnej, również propozycje legislacyjne, mają być gotowe pod koniec maja - na początku czerwca przyszłego roku.

W środowym spotkaniu z Kopacz wzięli udział: wicepremier, szef PSL Janusz Piechociński, lider SLD Leszek Miller oraz przewodniczący Twojego Ruchu Janusz Palikot

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU