Koszalin wystawia na sprzedaż górę Chełmską

Koszalin przeznacza pod zabudowę na cele sportowo-rekreacyjne atrakcyjny teren z uregulowanym stanem prawnym o powierzchni ponad 13 ha.
Koszalin wystawia na sprzedaż górę Chełmską
Koszalin chce sprzedać działkę na cele sportowo-rekreacyjne. Fot. Koszalin.pl

Inwestycyjną atrakcyjność proponowanych do zagospodarowania terenów stanowi ich lokalizacja w obrębie kompleksu leśnego, najwyższego wzniesienia morenowego, który został uformowany przez lądolód skandynawski, (136,1 m n.p.m).

Działka leży zaledwie 8 km od Bałtyku, Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej, którą poświęcił Jan Paweł II podczas VI pielgrzymki do ojczyzny oraz wieży widokowej (wysokość 31,5 m) z XIX w. z której rozciąga się wspaniała panorama Koszalina i okolic, aż po Morze Bałtyckie, a także przebiegające liczne szlaki turystyczne.

Tereny góry Chełmskiej podlegają ochronie – położone są w granicach obszaru chronionego krajobrazu Koszalińskiego Pasa Nadmorskiego, a na mocy ustaleń planu miejscowego fragmenty podlegają ochronie konserwatorskiej.

U podnóża góry, po stronie północnej, przebiega międzynarodowa droga E-28 Berlin-Kaliningrad, prowadząca ze Szczecina do Gdańska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (4)ZOBACZ WSZYSTKIE

sprzedają tak atrakcyjny teren, potrzebny na cele publiczne? skandal. Zaraz tam się pojawią spekulanci, deweloperzy, którzy wytną zieleń, wystawią biura i budynki mieszkalne, zabetonują wszystko i ogrodzą, a koszalinianie będą za parę lat biadolić, że nie mają wolnych terenów na kulturę, sport, tar...gi, etc. rozwiń

leda, 2016-03-17 16:39:11 odpowiedz

Do unknown: NIECH SPRZEDADZĄ RATUSZ

MIREK, 2016-03-09 11:47:49 odpowiedz

Prima Aprilis dopiero za miesiąc, nie róbcie sobie jaj, to nie jest teren dla prywatnych inwestorów, tylko las do cholery.

Łukasz, 2016-03-08 16:13:13 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU