PARTNER PORTALU
 • BGK

Koszalin wystawia na sprzedaż górę Chełmską

 • JL    7 marca 2016 - 10:02
Koszalin wystawia na sprzedaż górę Chełmską

Koszalin chce sprzedać działkę na cele sportowo-rekreacyjne. Fot. Koszalin.pl

Koszalin przeznacza pod zabudowę na cele sportowo-rekreacyjne atrakcyjny teren z uregulowanym stanem prawnym o powierzchni ponad 13 ha.
Inwestycyjną atrakcyjność proponowanych do zagospodarowania terenów stanowi ich lokalizacja w obrębie kompleksu leśnego, najwyższego wzniesienia morenowego, który został uformowany przez lądolód skandynawski, (136,1 m n.p.m).

Działka leży zaledwie 8 km od Bałtyku, Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej, którą poświęcił Jan Paweł II podczas VI pielgrzymki do ojczyzny oraz wieży widokowej (wysokość 31,5 m) z XIX w. z której rozciąga się wspaniała panorama Koszalina i okolic, aż po Morze Bałtyckie, a także przebiegające liczne szlaki turystyczne.

Tereny góry Chełmskiej podlegają ochronie – położone są w granicach obszaru chronionego krajobrazu Koszalińskiego Pasa Nadmorskiego, a na mocy ustaleń planu miejscowego fragmenty podlegają ochronie konserwatorskiej.

U podnóża góry, po stronie północnej, przebiega międzynarodowa droga E-28 Berlin-Kaliningrad, prowadząca ze Szczecina do Gdańska.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (4)

 • leda, 2016-03-17 16:39:11

  sprzedają tak atrakcyjny teren, potrzebny na cele publiczne? skandal. Zaraz tam się pojawią spekulanci, deweloperzy, którzy wytną zieleń, wystawią biura i budynki mieszkalne, zabetonują wszystko i ogrodzą, a koszalinianie będą za parę lat biadolić, że nie mają wolnych terenów na kulturę, sport, tar...gi, etc.  rozwiń
 • MIREK, 2016-03-09 11:47:49

  Do unknown: NIECH SPRZEDADZĄ RATUSZ
 • Łukasz, 2016-03-08 16:13:13

  Prima Aprilis dopiero za miesiąc, nie róbcie sobie jaj, to nie jest teren dla prywatnych inwestorów, tylko las do cholery.NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: