PARTNER PORTALU
  • BGK

Kowalczyk: kwota wolna od podatku będzie zawarta w jednolitym podatku

  • pt/pap    13 czerwca 2016 - 12:04
Kowalczyk: kwota wolna od podatku będzie zawarta w jednolitym podatku

Szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk (fot.twitter.com)

• Kwota wolna od podatku zostanie "skonsumowana" w projekcie jednolitego podatku - zapowiedział szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk.
• Uchwalenie jednolitego podatku planowane jest w 2016 r., a wdrożenie - od stycznia 2018 r. - podał.
Podatek jednolity miałby łączyć dzisiejszy PIT, składkę zdrowotną i składki na ZUS. 

Kwota wolna od podatku zgodnie z decyzją strategiczną rządu zostanie skonsumowana w projekcie jednolitego podatku, czyli jednolitej daniny, i ona będzie zawarta" - powiedział Kowalczyk na konferencji, pytany czy wbrew wcześniejszym zapowiedziom kwota wolna od podatku nie zostanie podniesiona w 2017 r.

"Natomiast wdrożenie tego jednolitego podatku planujemy od 1 styczna 2018 roku, uchwalenie natomiast w roku 2016" - zapowiedział.

"Cały czas podtrzymujemy deklarację, że kwotę wolną od podatku podniesiemy, natomiast termin wdrożenia jest terminem otwartym" - powiedział dopytywany.

Czytaj też: Kwota wolna od podatku: Gminom grozi zapaść finansowa? Samorządowcy alarmują

Kowalczyk był też pytany, czy jeśli nie zmienia się kwota wolna od podatku, to czy "otwiera się pole" do obniżenie wieku emerytalnego, odpowiedział: "na pewno jest (na) to znacznie większa szansa", ale zastrzegł, że nie chce w tej chwili wypowiadać się w tej kwestii.

"Jesteśmy przed rozmowami w sprawie budżetu na przyszły rok i takie ogłoszenie nastąpi lada dzień" - zapowiedział Kowalczyk.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.