PARTNER PORTALU
  • BGK

Kradła, bo budowała dom

  • PAP    25 lutego 2010 - 14:31

Była główna księgowa Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Jarocinie usłyszała wyrok za fałszowanie dokumentacji księgowej i kradzież pieniędzy. Kradła, bo potrzebowała pieniędzy na budowę domu.
Rok i osiem miesięcy więzienia, grzywna, zakaz wykonywania zawodu i naprawienie wyrządzonej szkody - taki wyrok usłyszała w czwartek w Sądzie Okręgowym w Kaliszu b. główna księgowa Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Jarocinie.

39-letnią Violettę R. oskarżono o kradzież prawie 270 tys. zł. Przed sądem kobieta przyznała, że pieniądze przeznaczała na budowę domu. Wyraziła żal i skruchę. Jak powiedziała, nie sądziła, by jej przestępstwo wyszło na jaw.

Kobieta przelewała na swoje konto pieniądze przeznaczane na zobowiązania składkowe Inspektoratu wobec ZUS oraz na wynagrodzenia z tytułu umów zlecenia z kontrahentami - wyjaśnił zastępca prokuratora okręgowego w Ostrowie Wlkp. Janusz Walczak.

"Z zebranych w śledztwie materiałów wynika, że oskarżona fałszowała dokumentację księgową i przelewała nielegalnie pieniądze na swoje konto" - powiedział prokurator. Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa złożył powiatowy inspektor weterynarii.

Sąd zawiesił warunkowo wykonanie kary na okres czterech lat. W uzasadnieniu wyroku prowadzący proces sędzia Krzysztof Patyna stwierdził, że działania Violetty R. nie były zaplanowane. Wyrok jest nieprawomocny.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: