PARTNER PORTALU
  • BGK

Krajowa Izba Odwoławcza zwraca skargę Covec

  • PAP    26 lipca 2011 - 13:51
Krajowa Izba Odwoławcza zwraca skargę Covec

Krajowa Izba Odwoławcza ze względów formalnych zdecydowała zwrócić skargę chińskiego Covec dotyczącą odcinka C autostrady A2 Stryków-Konotopa.
„KIO wydała postanowienie o zwrocie odwołania. Prezes KIO zdecydował tak z powodu nie uiszczenie wpisu w terminie” – powiedziała rzeczniczka KIO Agnieszka Trojanowska.

Czytaj też: Izba Odwoławcza oddaliła skargę Covec

Wyjaśniła, że chodzi o to, że każde pismo podlega opłacie. „W przypadku pozwu do sądu jest to opłata sądowa, a w przypadku odwołania, to jest wpis” – dodała.

Jak powiedziała, nie jest możliwe wniesienie tego samego odwołania ponownie po właściwym opłaceniu go w terminie.

W ubiegłym tygodniu Krajowa Izba Odwoławcza oddaliła skargę Covec, dotyczącą odcinka A autostrady A2 między Strykowem a Konotopą. Przyjęła skargę Covec na odcinek C.

Rzeczniczka Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Urszula Nelken powiedziała, że nie ma żadnych formalnych przeszkód, by podpisać umowę na dokończenie budowy obu odcinków autostrady A2.

„Negocjacje trwają. Dopóki się one nie zakończą, nie będziemy zdradzać żadnych szczegółów” – dodała rzeczniczka GDDKiA.

Covec zaskarżył do KIO tryb wolnej ręki w odniesieniu do odcinka A. Chińczycy domagali się ujawnienia kwoty wynagrodzenia z tytułu wykonania zamówienia przez Eurovię i Warbud (z tym konsorcjum GDDKiA negocjuje dokończenie budowy odcinka A), a także unieważnienia umowy zawartej przez zamawiającego z tym konsorcjum. Izba miała 15 dni na rozpoznanie odwołania.

Umowy z chińskim konsorcjum Covec zostały zerwane w czerwcu – konsorcjum najpierw przestało płacić podwykonawcom pracującym na placu budowy, a później domagało się od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zmian rzeczowych i finansowych w kontrakcie.

Po rozwiązaniu umowy z konsorcjum Covec na budowę dwóch odcinków autostrady A2, GDDKiA zdecydowała, że zamówienie na dokończenie inwestycji – na odcinku A i C – będzie udzielone z wolnej ręki.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.