Kraków-Balice na sprzedaż

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna
  • 08-02-2011
  • drukuj
Zapowiada się trzecia po Bydgoszczy i Szymanach – prywatyzacja lotniska w naszym kraju. Jednocześnie największa w naszej branży lotniczej.
Kraków-Balice na sprzedaż

Udziałowcy lotniska Kraków-Balice chcą podwyższyć kapitał o 250-300 mln zł. Nowy inwestor mógłby mieć do 30 proc. udziałów w spółce. Lotniskiem zainteresowani są trzej inwestorzy – ustalił „Dziennik Gazeta Prawna”.

Pozyskane w ten sposób pieniądze firma przeznaczy na inwestycje, m.in. rozbuduje terminal pasażerski. Do 2013 r. na rozwój portu ma zostać przeznaczony blisko 1 mld zł. Dotychczasowi udziałowcy, czyli Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze, które ma 76,19 proc. udziałów, województwo małopolskie (22,73 proc.) oraz gminy Kraków (1,04 proc.) i Zabierzów (0,04 proc.) nie mają takich funduszy.

Eksperci wśród firm zainteresowanych przejęciem krakowskiego lotniska wskazują amerykańskie i brytyjskie fundusze inwestycyjne.

Tadeusz Jarmuziewicz, wiceminister infrastruktury, od dawna nie kryje, że skłania się do sprzedaży akcji i udziałów Przedsiębiorstwa Państwowe Porty Lotnicze w portach regionalnych inwestorom finansowym. Porty są udziałowcem ośmiu spółek zarządzających m.in. lotniskami w Krakowie, Katowicach i Gdańsku – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Dużoż my jeszcze na sprzedaż mamy ? I jeszcze jedno. Kiedy Sejm sprzedamy ???

Eterno Vagabundo, 2011-02-09 05:52:26 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU