Kraków będzie miał 4,5 km nowych ścieżek rowerowych

Kraków ogłosi w najbliższych dniach przetarg na budowę trzech nowych ścieżek rowerowych o długości łącznej 4,5 km.
Kraków będzie miał 4,5 km nowych ścieżek rowerowych
Kraków ogłosza przetarg na budowę trzech nowych ścieżek rowerowych o długości 4,5 km. Fot. Kraków.pl (Wiesław Majka)

Budowa zostanie zrealizowana w ramach zintegrowanych inwestycji terytorialnych przy udziale środków unijnych.

Trzy nowe odcinki będą kontynuacją wcześniej wybudowanych dróg rowerowych, które służą do codziennego poruszania się po mieście. Przetarg będzie dotyczyć tras: od ul. Teligi do ul. Ćwiklińskiej (1,75 km), wzdłuż ul. Wielickiej od ul. Rożena-Jaksy do ul. Teligi (1,52 km) oraz wzdłuż ul. Opolskiej – od kładki nad ul. Opolską do ul. Weissa (1,28 km).

Obecnie w Krakowie są 93 km dróg rowerowych, 33 km dróg dla rowerów i pieszych, 23 km chodników z dopuszczonym ruchem rowerowym oraz 17 km ulic z dopuszczonym ruchem rowerowym pod prąd. W sumie – 170 km.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Mam nadzieję że będą to ścieżki zaplanowane z głową i oprócz umożliwienia nam mieszkańcom miasta jazdy po mieście ,będą bezpieczne, nie tak jak ścieżka rowerowa na ul Wadowickiej wzdłuż budynku Hydropolu od ronda Matecznego. To cud że tam jeszcze nikt nie zginął przejechany przez samochód skręcają...cy z Wadowickiej w ul. Rydlówka. A pieszym uniemożliwia się przejście po chodniku obok przystanku tramwajowego. ścieżki rowerowe tak ale bezpieczne , dla wszystkich i z głową a nie na siłę i ilością kilometrów. rozwiń

Janusz , 2016-08-26 08:57:00 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU