PARTNER PORTALU
  • BGK

Kraków bez budżetu?!

  • przegląd prasy/Dziennik Polski    27 listopada 2009 - 18:47
Kraków bez budżetu?!

Radni Platformy Obywatelskiej dążą do utrącenia budżetu Krakowa w całości. W czwartek postanowili, że odrzucą dokument już w pierwszym czytaniu, bez przygotowania poprawek.
"Radni PO wczoraj postanowili, że odrzucą budżet już w pierwszym czytaniu. Po raz pierwszy zrezygnowali z przygotowania poprawek. - Budżet jest tak zły, że nie da się go poprawić - uzasadnia radna Małgorzata Jantos. Jeszcze nie wiadomo, jak na pomysł radnych PO (klub ma 20 głosów) zareagują inni - pisze "Dziennik Polski". 16 głosów w radzie Krakowa ma ma PiS, 7 to radni niezależni. Mirosław Gilarski z PiS zapewnił w gazecie, że jego klub jeszcze nie wie jak będzie głosować.

Co będzie, jeśli Rada Miasta nie uchwali budżetu - pyta Dziennik Polski? Zdania są podzielone.

"Prezydent będzie mógł wydawać pieniądze na podstawie swojego projektu budżetu, po przejściu stosownej procedury w Regionalnej Izbie Obrachunkowej - zapewnia radny Bogusław Kośmider.

Co innego twierdzi Mirosław Legutko, rzecznik RIO. Jego zdaniem taka sytuacja doprowadzi do tego, że Kraków będzie miał budżet kadłubkowy, bez inwestycji i kredytów. Potwierdza to - cytowany przez dziennik Artur Słowik, wicedyrektor Wydziału Prawnego i Nadzoru Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. - "Pieniądze będą tylko na konieczne wydatki, takie jak wypłaty pensji. Można powiedzieć, że przy takim budżecie miasto nie będzie się rozwijać, tylko wegetować".

W 2010 roku odbędą się wybory samorządowe, w których o fotel włodarza miasta powalczą małopolski wojewoda Stanisław Kracik (kandydat PO) i prawdopodobnie prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. Decyzja w sprawie budżetu może być rozpoczęciem kampanii wyborczej - konkluduje "Dziennik Polski".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.