PARTNER PORTALU
  • BGK

Kraków: doradcy zamiast pełnomocników

  • PAP    15 grudnia 2010 - 16:24

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski od nowego roku będzie miał mniej pełnomocników. Część osób, które do tej pory pełniły tę funkcję, zostanie doradcami - poinformował w środę Majchrowski.
Inne zmiany, które nastąpią w strukturze Urzędu Miasta Krakowa po 1 stycznia to: stworzenie Centrum Obsługi Inwestora, powołanie samodzielnego Wydziału Sportu (dotąd był to Wydział Sportu i Inicjatyw Społecznych) i podporządkowanie nowego Wydziału Informacji i Promocji Miasta bezpośrednio odpowiedzialnej za te dziedziny wiceprezydent Magdalenie Sroce (dotąd Biuro Prasowe działało w ramach Kancelarii Prezydenta).

Biuro Funduszy Europejskich będzie Wydziałem Mechanizmów Europejskich (nazwa nie jest ostateczna) i będzie się zajmować pozyskaniem i wykorzystaniem środków nie tylko z UE.

Nie będzie zmiany w liczbie zatrudnionych urzędników. Obecnie w krakowskim magistracie pracuje ok. 2,3 tys. osób.

- Jako osobna jednostka zostanie stworzone Centrum Obsługi Inwestora. W kampanii wyraźnie pojawiało się jakby był pewien niedosyt w tej sprawie i zbyt mała operatywność. Nie w pełni podzielam to zdanie, ale uważam, że dobrze jest położyć na to nacisk - mówił w środę podczas briefingu Majchrowski.

Dodał, że zamierza od nowego roku powołać zespół doradców, złożony ze specjalistów, do których będzie się odwoływał w konkretnych sprawach.

Liczba pełnomocników, których do tej pory było 12, co prawda się zmniejszy, ale żadna z tych osób nie zostanie zwolniona. Część z nich np. pełnomocnik ds. kultury Filip Berkowicz i pełnomocnik ds. organizacji pozarządowych Renata Lisowska zostaną doradcami prezydenta. Z kolei Adam Młot odpowiedzialny jako pełnomocnik za bezpieczeństwo imprez sportowych i masowych będzie dyrektorem wydziału bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego.

Doradcami zostaną także dotychczasowi wiceprezydenci Kazimierz Bujakowski i Wiesław Starowicz.

Majchrowski tłumaczył, że zmiany w strukturze urzędu miasta są podyktowane chęcią uporządkowania niektórych spraw, zakresu kompetencji i położenia nacisku m.in. na promocję i inwestycje.

Dyrektorem Krakowskiego Biura Festiwalowego - po objęciu przez Magdalenę Srokę funkcji wiceprezydenta miasta ds. kultury i promocji - ma zostać Izabela Helbin.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.