PARTNER PORTALU
  • BGK

Kraków idzie na wojnę z ulotkami i klubami go-go

  • MIW    8 marca 2016 - 13:00
Kraków idzie na wojnę z ulotkami i klubami go-go
Czy w Krakowie kluby go-go i salony masażu staną się mniej widoczne? (Fot. .pixelio.de).

• Zaostrzyć mają się przepisy porządkowe obowiązujące na Starym Mieście.
• Te obowiązujące do tej pory uwzględniały głównie estetykę ulic. A to za mało.
• Park Kulturowy ma zostać wprowadzony także na Kazimierzu i w Nowej Hucie.
Szykują się zmiany w działalności krakowskiego Parku Kulturowego. Jego obszar zostanie rozszerzony również na Kazimierz i Nową Hutę. Z kolei na Starym Mieście obowiązujące w nim przepisy zostaną zaostrzone. Jak tłumaczy Bogusław Kośmider, przewodniczący rady miasta Krakowa, nowe regulacje mają stanowić krok dalej w stosunku do tych, które obowiązują od grudnia 2011.

- Do tej pory park poradził sobie z estetyką ulic, ale nie rozwiązał problemów związanych z natarczywością punktów usługowych – mówi Kośmider. Jak dodaje, proponowane zmiany mają uregulować trzy kwestie: po pierwsze - wewnętrznego oświetlenia witryn, po drugie - osób rozdających ulotki na obszarze Starego Miasta, po trzecie zaś...

- Natarczywością i zewnętrzną estetyką specyficznych punktów usługowych – dopowiada Bogusław Kośmider. Pod tym dyplomatycznym stwierdzeniem kryją się m.in. salony masażu i kluby go-go.

O szczegółach taktyki, jaką miasto zamierzać zastosować, by wygrać tę walkę Kośmider na razie nie chce jeszcze mówić. Tłumaczy jedynie, że można skorzystać z zapisów samej uchwały o utworzeniu parku kulturowego, jak też ustawy rewitalizacyjnej.

Nie chce też ryzykować wskazywania terminu, kiedy nowe regulacje mogłyby wejść w życie (obecnie zbierane są dopiero propozycje rozwiązań, kolejnym etapem będą konsultacje społeczne). - Priorytet ma na pewno korekta parku kulturowego Starego Miasta – zapowiada Kośmider.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.