Kraków: Jaki budżet w 2016 roku?

Rada Miasta Krakowa 16 grudnia przegłosuje ostatecznym kształt budżetu na 2016 rok.
Kraków: Jaki budżet w 2016 roku?
Kraków spodziewa się większych wpływów z tytułu podatku od nieruchomości. Fot. Pixabay.com

Do dokumentu przedstawionego radnym przed dwoma tygodniami nowelizację w postaci autopoprawki złożył też prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Zaproponował zwiększenie wydatków ogółem o 42.634.000 zł m.in. dzięki refundacji ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wydatków poniesionych na realizację zadania związanego z ograniczeniem niskiej emisji w Krakowie (14 mln zł) czy refundacji ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wydatków poniesionych na realizację zadania związanego z wymianą oświetlenia ulicznego na energooszczędne (10 mln zł).

Miasto spodziewa się też większych wpływów z tytułu podatku od nieruchomości i środków transportowych, biletów komunikacji miejskiej.

Prezydent zaproponował zwiększenie wydatków na zadania inwestycyjne. Środki mają zostać przeznaczone m.in. na program budowy rewitalizacji boisk przyszkolnych, na ścieżki rowerowe, Smocze Skwery, obiekty edukacyjne i kulturalne oraz remonty ulic, a także na zadania z zakresu gospodarki odpadami i ochrony środowiska, rewitalizację parków, remonty nakładkowe.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU