PARTNER PORTALU
  • BGK

Kraków: Kończy się głosowanie na projekty w ramach budżetu obywatelskiego

  • JS    28 czerwca 2017 - 19:08
Kraków: Kończy się głosowanie na projekty w ramach budżetu obywatelskiego
Zagłosować można elektronicznie i papierowo, wystarczy mieć dostęp do internetu albo podejść do jednego z licznych punktów głosowania rozlokowanych w całym mieście, by otrzymać papierową kartę do głosowania(Fot. Tomasz Stankiewicz / krakow.pl)

Jeszcze tylko do najbliższego piątku, 30 czerwca, krakowianie mogą głosować na wybrane projekty zgłoszone w ramach tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego.
Dodatkowo, na ostatnie dwa dni został uruchomiony dodatkowy punkt do głosowania na rondzie Mogilskim. Autorzy projektów zrobili już swoje: przełożyli idee na konkretne zapisy i przeszli przez wymagające procedury weryfikacyjne.

W środę w głosowaniu wziął udział prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Zagłosować można elektronicznie i papierowo, wystarczy mieć dostęp do internetu albo podejść do jednego z licznych punktów głosowania rozlokowanych w całym mieście, by otrzymać papierową kartę do głosowania.

Urząd Miasta Krakowa i Rady Dzielnic zorganizowały prawie 90 punktów, w których można oddać głos, w tym: punkty obywatelskie w galeriach handlowych, namiot obywatelski na Małym Rynku, punkty w MOWIS, MCD, jednostkach pomocy społecznej i jednostkach kultury. Dodatkowo na ostatnie dwa dni głosowania (28-30 czerwca) w punkcie informacji miejskiej na rondzie Mogilskim został zaaranżowany dodatkowy punkt do głosowania, czynny w godzinach od 14 do 18.

Kartę do głosowania można też wydrukować samodzielnie, a następnie wrzucić do przygotowanych urn. 

Należy pamiętać, że aby oddać głos na papierze, trzeba okazać osobie obsługującej punkt głosowania jakikolwiek dokument potwierdzający tożsamość. Nie ma możliwości, aby jedna osoba wrzuciła do urny cały plik kart do głosowania – należy to zrobić osobiście.

Każdy głosujący musi oddać głos na sześć różnych projektów, w tym trzy głosy na zadania o charakterze lokalnym w dzielnicy swojego zamieszkania i trzy głosy na zadania o charakterze ogólnomiejskim.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.