PARTNER PORTALU
  • BGK

Kraków nie chce tramwajów od Pesy

  • pt    10 listopada 2016 - 16:39
Kraków nie chce tramwajów od Pesy
Jeden z tramwajów Pesy na ulicy Krakowa (fot.krakow.pl)

• MPK w Krakowie wykluczyło Pesę z przetargu na dostawę 50 nowych tramwajów.
• Powodem jest nienależyte wykonanie poprzedniej umowy na dostawę 35 tramwajów.
W przetargu chodzi o dostawę 50 nowych, niskopodłogowych i przegubowych tramwajów jednokierunkowych o długości od 32 do 35 metrów wraz z wyposażeniem i narzędziami specjalnymi.

Oferty otwarto pod koniec października. Wpłynęły cztery propozycje, najtańszą złożyła bydgoska Pesa (427 mln zł brutto za całe zamówienie). Druga w kolejności okazała się oferta konsorcjum stworzonego przez Stadlera Polskę i Solarisa. Udział w postępowaniu wzięła także Skoda i Newag – informuje rynek.kolejowy.pl.

Krakowskie MPK nie chce jednak pojazdów od Pesy:

- MPK SA w Krakowie w toku trwającego postępowania przetargowego na zakup 50 niskopodłogowych, przegubowych wagonów tramwajowych informuje, iż mając na uwadze nienależytą realizację umowy z dnia 3 lipca 2014 roku zawartej między MPK SA w Krakowie a firmą Pojazdy Szynowe Pesa Bydgoszcz SA na dostawę 36 tramwajów, firma Pojazdy Szynowe Pesa Bydgoszcz SA została wykluczona z ubiegania się o udzielenie zamówienia publicznego. Taka decyzja została podjęta na podstawie art. 24, ust. 5, pkt. 2 ustawy Prawo Zamówień Publicznych – napisało w oświadczeniu krakowskie MPK.

– Trudno nam się z tym pogodzić. Na pewno będziemy się odwoływać do KIO – mówi Maciej Grześkowiak, szef zespołu PR Pesy w rozmowie z portalem rynek.kolejowy.pl.

MPK wystawiło już wcześniej Pesie rachunek na kwotę 26 mln zł za opóźnione dostawy Krakowiaków. Te miały zakończyć się w połowie września. Tymczasem ostatni tramwaj dotarł do Krakowa 29 grudnia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Anna, 2016-11-10 20:51:18

    Bardzo dziwna sytuacja. Krakowiaki to świetne tramwaje, regularnie z nich korzystam i o wiele zwiększyły komfort jazdy w mieście.