PARTNER PORTALU
  • BGK

Kraków nowym klientem PKO Banku Polskiego

  • AW    22 października 2015 - 16:11
Kraków nowym klientem PKO Banku Polskiego

fot.mat.pras.

PKO Bank Polski wygrał przetarg na obsługę budżetu Krakowa, miejskich instytucji kultury i prawie 180 jednostek budżetowych miasta. Kraków to kolejne, obok Katowic, Wrocławia, Szczecina, Poznania i Rzeszowa - miasto wojewódzkie obsługiwane przez ten bank.
PKO BP umacnia pozycję lidera w zakresie usług bankowych dla samorządów. Umowa z Krakowem zostanie zawarta na 5 lat.

Nie tylko obsługa budżetu

PKO Bank Polski rozpocznie kompleksową obsługę budżetu Miasta oraz 13 miejskich instytucji kultury 1 stycznia 2016 roku.

Poza prowadzeniem rachunków oraz realizacją operacji bankowych we wszystkich systemach i trybach, usługi będą obejmowały m.in. kompleksową obsługę kart płatniczych, w tym kart przedpłaconych, obsługę płatności masowych, autoryzację transakcji w terminalach POS oraz udostępnienie opłatomatów. Dodatkowo bank udzieli miastu kredytu w rachunku bieżącym do kwoty 200 mln zł w każdym roku, który będzie przeznaczony na finansowanie przejściowego deficytu budżetu.

- Stolica Małopolski może liczyć na szeroki wachlarz usług, zarówno w zakresie oferty depozytowo-transakcyjnej, jak i kredytowej oraz profesjonalną obsługę. Współpraca PKO Banku Polskiego z samorządami dotyczy nie tylko kwestii czysto finansowych i oferowania produktów bankowych. Opiera się również na doradztwie w zakresie struktury finansowania czy modelu realizacji inwestycji – podkreśla Zbigniew Jagiełło, prezes PKO Banku Polskiego.

Dzięki obsłudze budżetu miasta, PKO Bank Polski zwiększył zaangażowanie w finanse jednego z najważniejszych samorządów w kraju. PKO BP finansuje m.in. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji oraz Agencję Rozwoju Miasta - podmiot który zrealizował budowę Hali Widowiskowo-Sportowej w Krakowie-Czyżynach, na finansowanie której PKO Bank Polski udzielił kredytu inwestycyjnego w kwocie 335 mln zł.

Współpraca PKO BP z innymi miastami

PKO Bank Polski od lat jest liderem w zakresie usług dla klientów sektora samorządowego. Udział Banku w finansowaniu samorządów kredytami to 20 proc.

Bank jest także liderem emisji obligacji komunalnych, a jego udział w tym rynku przekracza 40 proc. Obecnie PKO obsługuje budżety województw: mazowieckiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego, lubelskiego i kujawsko-pomorskiego, a także wielu miast, w tym: Poznania, Wrocławia, Szczecina, Katowic, Rzeszowa, Gorzowa Wielkopolskiego, Zamościa, Zielonej Góry, Grudziądza, Płocka, Włocławka, Skierniewic, Piły i Ostrołęki.

PKO Bank Polski pomaga samorządom znaleźć najlepsze i najbardziej optymalne rozwiązania związane z finansowaniem zaplanowanych inwestycji. W ostatnich latach uczestniczył w wielu samorządowych projektach inwestycyjnych o niestandardowym charakterze, m.in. pierwszego w Polsce Afrykarium-Oceanarium we Wrocławiu, szybkiego tramwaju w Szczecinie czy nowoczesnej spalarni odpadów w Poznaniu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.