PARTNER PORTALU
  • BGK

Kraków, odbył się przetarg na organizację ruchu podczas ŚDM

  • PAP    26 lutego 2016 - 22:22
Kraków, odbył się przetarg na organizację ruchu podczas ŚDM
Zgodnie z wymogami przetargu zwycięska firma miała postawić w Krakowie co najmniej 2 tys. znaków drogowych. (fot. pixabay)

Tylko jedna oferta została złożona w przetargu na opracowanie i wdrożenie tymczasowej organizacji ruchu w Krakowie podczas Światowych Dni Młodzieży. Złożyło ją konsorcjum firm. Zaproponowana cena jest dużo wyższa niż przewidywało miasto.
- Wpłynęła do nas tylko jedna oferta, od konsorcjum firm, które zaproponowały znacznie wyższą cenę niż środki, które zarezerwowaliśmy na ten cel. Przeprowadzimy analizę i w przyszłym tygodniu podejmiemy decyzję, co dalej w tej sprawie – powiedział PAP w piątek (26 lutego) rzecznik Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie Michał Pyclik.

Zgodnie z wymogami przetargu zwycięska firma miała postawić w Krakowie co najmniej 2 tys. znaków drogowych, 4,5 tys. zapór i tablice wyznaczające objazdy, o łącznej powierzchni przynajmniej 900 m kw. Miała też odpowiadać za utrzymanie oznakowania w trakcie ŚDM. Miasto oczekiwało, że zwycięzca przetargu zapewni dwadzieścia brygad, pracujących 24 godziny na dobę, które będą w stanie szybko reagować na wszystkie wydarzenia i na bieżąco wprowadzać konieczne zmiany.

Na projekt i oznakowanie tymczasowej organizacji ruchu zarezerwowano 1,9 mln zł, cena wymieniona w złożonej ofercie była ponad dwa razy wyższa.

Wykonawca już w maju miał złożyć do uzgodnienia przygotowany wcześniej projekt tymczasowej organizacji ruchu, na który do końca maja mają być naniesione poprawki. Pierwsze znaki drogowe byłyby ustawiane na krakowskich ulicach w drugiej połowie lipca.

Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016 z udziałem papieża Franciszka potrwają od 26 do 31 lipca.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • ker, 2016-02-29 10:07:31

    komu potrzebne te igrzyska ???