PARTNER PORTALU
  • BGK

Kraków poszerzy strefę płatnego parkowania

  • AW    25 kwietnia 2013 - 16:00
Kraków poszerzy strefę płatnego parkowania

Od lutego 2014 roku poszerzona zostanie strefa płatnego parkowania w Krakowie. Decyzję w tej sprawie podjęli radni miasta, podczas sesji w środę, 24 kwietnia.
Jak informuje krakowski magistrat, od 1 lutego za parkowanie kierowcy zapłacą na terenie Starego Podgórza, całych Grzegórzek wraz z osiedlem Oficerskim, Krowodrzy i części Zwierzyńca. Przypomnijmy, że obecnie strefa płatnego parkowania obejmuje Stare Miasto, Kazimierz i część Grzegorzek.

Przyjmując uchwałę w sprawie poszerzenia strefy płatnego parkowania, radni zrezygnowali z tzw. stref buforowych, gdzie stawka za postój miała być tańsza. Ustalono, że parkowanie wszędzie będzie kosztować tak samo. A więc za pierwszą godzinę zapłacimy 3 zł, za drugą – 3,5 zł, za trzecią 4,1 zł, a za każdą kolejną – 3 zł.

Mieszkańcy obszarów, o które poszerzono strefę płatnego parkowania mają prawo do zakupu abonamentów postojowych.

Jak dodaje urząd, poszerzanie stref płatnego postoju to jedno z działań, którego celem jest uspokajanie ruchu w Śródmieściu. Odpłatność za przyuliczne parkowanie stosowane jest w tym miejscach, gdzie obserwowany jest znaczny deficyt miejsc postojowych. W płatnych strefach zwiększa się rotacja pojazdów, a tym samym dostępność miejsc do zaparkowania.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.