PARTNER PORTALU
  • BGK

Kraków sądzi się w sprawie igrzysk olimpijskich. I wygrywa milion

  • MN    24 maja 2017 - 20:25
Kraków sądzi się w sprawie igrzysk olimpijskich. I wygrywa milion
Kraków oraz Stowarzyszenie Komitet Konkursowy Kraków 2022 wydały blisko 11 mln zł na ubieganie się o rolę gospodarza ZIO 2022. (fot. pixabay)

Kraków otrzymał blisko milion złotych za Zimowe Igrzyska Olimpijskie, które miały się odbyć w stolicy Małopolski w 2022 roku.
• Sąd Apelacyjny w Warszawie zasądził na rzecz Krakowa od Skarbu Państwa kwotę 963 tys. zł z odsetkami oraz kosztami postępowania.

• Kwota ta stanowi część drugiej transzy dotacji, którą gmina miała otrzymać od Ministerstwa Sportu i Turystyki na organizację Zimowych Igrzysk Olimpijskich Kraków 2022.

• Miasto prowadzi też czynności procesowe w sprawie zwrotu pierwszej transzy dotacji po wycofaniu się z organizacji igrzysk olimpijskich. 

Sąd Apelacyjny w Warszawie uwzględnił apelację Krakowa i zmienił wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie z 2015 r. Tą decyzją zasądzono na rzecz gminy od Skarbu Państwa kwotę 963 457 zł wraz z odsetkami oraz kosztami postępowania.

Kwota ta stanowi część drugiej transzy dotacji, którą gmina miała otrzymać od MSiT na organizację ZIO Kraków 2022 i była wydatkowana przez gminę na przygotowania do igrzysk. Krakowski magistrat podkreśla, że środki zostały rozliczone w MSIT, jednakże ministerstwo wstrzymało wypłatę tych kwot.

Czytaj też: Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2022 w Krakowie, czyli festiwal błędów i zmarnowanych pieniędzy

Urząd Miasta Krakowa informuje, że prawomocny wyrok sądu potwierdził zasadność roszczeń gminy. Od wyroku może zostać złożony przez Prokuratorię Generalną Skarbu Państwa nadzwyczajny środek odwoławczy - skarga kasacyjna.

Kraków do tej pory prowadzi czynności procesowe przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym w Warszawie zmierzające do uchylenia decyzji MSiT, w oparciu o którą miasto zwróciło pełną pierwszą transzę dotacji udzielonych przez MSiT na organizację ZIO Kraków 2022.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.