Kraków: Światowe Dni Młodzieży: Kto zapłaci za nocleg pielgrzymów? Spór trwa

• Samorząd Krakowa czeka do grudnia na uregulowanie przez Archidiecezję Krakowską rachunku za nocleg pielgrzymów w palcówkach miejskich.
• Chodzi zwłaszcza o szkoły, w których pielgrzymi korzystali z wody i prądu, a których pracownicy musieli przychodzić do pracy. Koszty oszacowano na 1,2 mln zł.
• Kościół krakowski chce sięgnąć po środki z subwencji oświatowej (to środki rządowe) by uregulować rachunek. Pozwala na to specustawa przyjęta na czas okazji ŚDM.
Kraków: Światowe Dni Młodzieży: Kto zapłaci za nocleg pielgrzymów? Spór trwa
Kościół chce sięgnąć po środki z subwencji oświatowej dla uregulowania rachunku za nocleg pielgrzymów latem 2016 roku. (fot.:Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016/youtube.com)

Trwa próba sił w Krakowie. W letnie miesiące baza samorządowa (w tym szkoły, puste w wakacje) służyła pielgrzymom ŚDM jako miejsce noclegu. Teraz pojawił się rachunek za czas ich przebywania w placówkach publicznych.

Ponad rok temu zapadła decyzja o tym, że Archidiecezja Krakowska zapłaci za eksploatację budynków. Miasto więc upomniało się o pokrycie kosztów. W tym o zużytą w szkołach wodę i prąd.Szacuje się, że z gościnności miasta skorzystało kilkanaście tysięcy osób.

Miasto ustaliło też, że Kościół zapłaci szkolnym pracownikom, którzy na czas ŚDM musieli przyjść do pracy.

Onet.pl dotarł do rachunku wystawionego Archidiecezji. W sumie 1,2 mln zł. Termin spłaty upłynie w połowie grudniu.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Ajaj! Skąpe Krakusy! Bóg zapłać i cmoknięcie w pierścień purpurata nie wystarczy? Taka promocja miasta, zyski w handlu, wielu usługach. A kramarzą się o głupie 1.2 mln zł. Fe!!!

marek zakrzewski, 2016-09-30 14:19:58 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU