PARTNER PORTALU
  • BGK

Kraków: Zarządcy przedstawiają magistratowi lustro czynszowe

  • JL    29 grudnia 2015 - 09:25
Kraków: Zarządcy przedstawiają magistratowi lustro czynszowe
Właściciele i zarządcy nieruchomości do 31 stycznia 2016 r. powinni przedstawić Gminie Miejskiej Kraków dane o cenach czynszów . Fot. Pixabay.com

Właściciele i zarządcy nieruchomości do 31 stycznia 2016 r. powinni przedstawić Gminie Miejskiej Kraków dane o cenach czynszów w lokalach mieszkalnych w drugim półroczu 2015 r.
Lustro czynszowe jest zestawieniem danych o czynszach za najem lokali w budynkach prywatnych. Tworzą je gminy na podstawie danych uzyskiwanych od zarządców prywatnych budynków.

Zarządcy nieruchomości mają obowiązek przedstawienia danych o czynszach lokali mieszkalnych nienależących do publicznego zasobu mieszkaniowego w gminie Kraków lub jej części.

Obowiązek publikacji wynika z ustawy o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego.

Szczegółowe informacje oraz wzory formularzy są zamieszczone w rozporządzeniu ministra infrastruktury z 27 grudnia 2007 r. w sprawie określenia danych dotyczących czynszów najmu lokali mieszkalnych nienależących do publicznego zasobu mieszkaniowego, położonych na obszarze gminy lub jej części.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.