Kraków: Zarządcy przedstawiają magistratowi lustro czynszowe

Właściciele i zarządcy nieruchomości do 31 stycznia 2016 r. powinni przedstawić Gminie Miejskiej Kraków dane o cenach czynszów w lokalach mieszkalnych w drugim półroczu 2015 r.
Kraków: Zarządcy przedstawiają magistratowi lustro czynszowe
Właściciele i zarządcy nieruchomości do 31 stycznia 2016 r. powinni przedstawić Gminie Miejskiej Kraków dane o cenach czynszów . Fot. Pixabay.com

Lustro czynszowe jest zestawieniem danych o czynszach za najem lokali w budynkach prywatnych. Tworzą je gminy na podstawie danych uzyskiwanych od zarządców prywatnych budynków.

Zarządcy nieruchomości mają obowiązek przedstawienia danych o czynszach lokali mieszkalnych nienależących do publicznego zasobu mieszkaniowego w gminie Kraków lub jej części.

Obowiązek publikacji wynika z ustawy o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego.

Szczegółowe informacje oraz wzory formularzy są zamieszczone w rozporządzeniu ministra infrastruktury z 27 grudnia 2007 r. w sprawie określenia danych dotyczących czynszów najmu lokali mieszkalnych nienależących do publicznego zasobu mieszkaniowego, położonych na obszarze gminy lub jej części.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU