PARTNER PORTALU
 • BGK

Krakowskie Domy Kultury za drogie

 • AW    30 listopada 2011 - 10:05
Krakowskie Domy Kultury za drogie

Krakowskie Domy Kultury czeka reforma. Chodzi o obniżenie kosztów ich funkcjonowania, ale zajęcia dla dzieci prowadzone będą jak dawniej.
- Dzieci i młodzież uczęszczające na zajęcia prowadzone przez Młodzieżowe Domy Kultury będą po przekształceniu MDK-ów nadal z tych zajęć korzystać – zapewnia zastępca prezydenta Krakowa Anna Okońska – Walkowicz (oceń działania prezydenta). Reforma tych placówek, prowadzona zgodnie z zaleceniem radnych, wiąże się m.in. z obniżeniem olbrzymich kosztów administracyjnych utrzymania MDK-ów, które już teraz plasują je wśród najdroższych w kraju.

Kraków wydaje aż 25 milionów złotych rocznie, z tego tylko 5 milionów to subwencja z budżetu państwa. Dla porównania krakowski ratusz podaje, że na Młodzieżowe Domy Kultury Poznań wydaje rocznie 3 a Wrocław 7 milionów złotych.
 
Projekt reformy to m.in. efekt prac radnych miasta z komisji nadzwyczajnej do spraw reformy finansów miasta, która sama zaleciła przygotowanie projektu restrukturyzacji szkół, przedszkoli, młodzieżowych domów kultury oraz restrukturyzacji zatrudnienia. W wyniku reformy zajęcia pozalekcyjne będą bardziej dostępne dla dzieci i młodzieży. Nie zmieni się zasadniczo również ich odpłatność.
 
O kierunku przekształceń placówek zastępca prezydenta rozmawia zarówno z rodzicami dzieci korzystających z zajęć, krakowskimi radnymi oraz dyrektorami MDK – ów. Ostateczne decyzje w sprawie reformy podejmie rada miasta.

Czytaj też:41 mln deficytu w budżecie Krakowa Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (3)

 • KARB !, 2011-12-02 23:11:38

  Nie dajmy sie tak "upupić" !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • Jóm, 2011-12-02 23:04:28

  szara rzeczywistość.
 • polityczka, 2011-12-01 01:10:28

  Uważam, że powinno się je przeznaczyć na skuteczne zabezpieczenia przed skutkami powodzi i naprawy szkód popowodziowych.