PARTNER PORTALU
  • BGK

Krauze kontra Gdynia

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Trójmiasto    31 października 2012 - 07:07
Krauze kontra Gdynia

Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek z wyrozumiałością traktuje Ryszarda Krauzego, który żąda od jego miasta milionowych odszkodowań za drogi publiczne.
Prezydent Szczurek uważa, że Krauze ma prawo zachowywać się jak każdy przedsiębiorca próbujący dochodzić swoich praw. A obowiązkiem miasta jest pilnowanie, aby dochodzenie roszczeń nie odbywało się kosztem interesu mieszkańców Gdyni - podaje „Gazeta Wyborcza Trójmiasto".

Czytaj też: Miliarder żąda odszkodowania od miasta

Ryszard Krauze, jeden z najbogatszych Polaków, cieszy się i zasłużoną opinią mecenasa miejskiego sportu. Nie przeszkadza to w żądaniu odszkodowań za działki w centrum miasta. Gdynia ma setki postępowań o zwrot wywłaszczonych nieruchomości .

Kontrolowana przez należący do Ryszarda Krauze Prokom Investments spółka Pierwsze Polskie Towarzystwo Kąpieli Morskich żąda zwrotu trzech nieruchomości oraz odszkodowań za kilkanaście innych działek położonych w Gdyni o łącznej wartość dziesiątków milionów złotych - pisze „Gazeta Wyborcza Trójmiasto".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • tomala, 2013-01-08 21:36:00

    Jaki układ? To, że b. urzędnicza ma wiedzę i doświadczenie i wykorzystuje to za konkretne pieniądze to gdzie tu"układ"? W Gdyni jest najbardziej chyba kryształowa struktura zarządzania, ale wszystkiego nie można przeskoczyć. Zwłaszcza tego, że Skarb Państwa nie chce oddać ziemi przez nieg...o kiedyś zagarniętej lub ekwiwalentu za nią?  rozwiń
  • moniek, 2012-10-31 13:40:36

    Na sesji rady Gdyni w 2010 roku przewodniczący Szwabski z obozu pana Prezydenta udziela pochwały byłej urzędniczce pani Annie Stopce ( jakby nie było kiedys Sekretarzowi ) za odzyskiwanie nieruchomości dla Miasta Gdynia. Ta sama pani Stopka jest obecnie w Zarządach kilkunastu spółek pana Ryszarda K...rauze. Co za powiązania... Przecież taki urzędnik wiedział wszystko co trzeba na temat nieruchomości. I jeszcze zbiera pochwały od obecnego przewodniczącego Rady. No cóz...W Gdyni jest układ. ...  rozwiń