Krauze kontra Gdynia

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Trójmiasto
  • 31-10-2012
  • drukuj
Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek z wyrozumiałością traktuje Ryszarda Krauzego, który żąda od jego miasta milionowych odszkodowań za drogi publiczne.
Krauze kontra Gdynia

Prezydent Szczurek uważa, że Krauze ma prawo zachowywać się jak każdy przedsiębiorca próbujący dochodzić swoich praw. A obowiązkiem miasta jest pilnowanie, aby dochodzenie roszczeń nie odbywało się kosztem interesu mieszkańców Gdyni - podaje „Gazeta Wyborcza Trójmiasto".

Czytaj też: Miliarder żąda odszkodowania od miasta

Ryszard Krauze, jeden z najbogatszych Polaków, cieszy się i zasłużoną opinią mecenasa miejskiego sportu. Nie przeszkadza to w żądaniu odszkodowań za działki w centrum miasta. Gdynia ma setki postępowań o zwrot wywłaszczonych nieruchomości .

Kontrolowana przez należący do Ryszarda Krauze Prokom Investments spółka Pierwsze Polskie Towarzystwo Kąpieli Morskich żąda zwrotu trzech nieruchomości oraz odszkodowań za kilkanaście innych działek położonych w Gdyni o łącznej wartość dziesiątków milionów złotych - pisze „Gazeta Wyborcza Trójmiasto".

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Jaki układ? To, że b. urzędnicza ma wiedzę i doświadczenie i wykorzystuje to za konkretne pieniądze to gdzie tu"układ"? W Gdyni jest najbardziej chyba kryształowa struktura zarządzania, ale wszystkiego nie można przeskoczyć. Zwłaszcza tego, że Skarb Państwa nie chce oddać ziemi przez nieg...o kiedyś zagarniętej lub ekwiwalentu za nią? rozwiń

tomala, 2013-01-08 21:36:00 odpowiedz

Na sesji rady Gdyni w 2010 roku przewodniczący Szwabski z obozu pana Prezydenta udziela pochwały byłej urzędniczce pani Annie Stopce ( jakby nie było kiedys Sekretarzowi ) za odzyskiwanie nieruchomości dla Miasta Gdynia. Ta sama pani Stopka jest obecnie w Zarządach kilkunastu spółek pana Ryszarda K...rauze. Co za powiązania... Przecież taki urzędnik wiedział wszystko co trzeba na temat nieruchomości. I jeszcze zbiera pochwały od obecnego przewodniczącego Rady. No cóz...W Gdyni jest układ. ... rozwiń

moniek, 2012-10-31 13:40:36 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU