PARTNER PORTALU
  • BGK

Kryteria zostały uzgodnione

  • GK    28 listopada 2011 - 10:56
Kryteria zostały uzgodnione

Samorządowcy nie chcą zaakceptować tego, że pieniądze z rezerwy, które są pieniędzmi samorządów, są przeznaczane na rekompensowanie skutków zmian ustawowych dla województw.
Na posiedzeniu Zespołu ds. Systemu Finansów Publicznych Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego rozważano m.in. kryteria podziału w 2011 r. kwoty z rezerwy subwencji, o której mowa w art. 36 ust. 4 pkt 1 ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego.

Czytaj też: Nie ma porozumienia w sprawie pieczy zastępczej

Przedstawiono postulat prezydenta Grobelnego (zabierz głos/oceń prezydenta), że strona samorządowa nie może zaakceptować tego, że pieniądze z rezerwy, które są pieniędzmi samorządów, są przeznaczane na rekompensowanie skutków zmian ustawowych dla województw (w tym przypadku ustawy o pieczy zastępczej).

Czytaj też: Piecza zastępcza pogrąży samorządy

Minister Majszczyk wyjaśniła że jest to wyjątkowa sytuacja, która się więcej nie powtórzy. Uznano, że województwa z rezerwy otrzymują mało lub w ogóle. Ministerstwu Finansów zależało na tym, aby województwom przeznaczyć chociażby minimalną kwotę.

Czytaj też: Ile i dla kogo z rezerwy?

Danuta Kamińska, skarbnik Katowic (zabierz głos/oceń prezydenta), zwróciła się z propozycją, aby resztki, które zostaną z podziału tej rezerwy przeznaczyć na drogi dla miast na prawach powiatu. Na to zgody nie wyraził Związek Miast Polskich.

Zespół upoważnił współprzewodniczących zespołu do podziału pozostałej kwoty.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.