PARTNER PORTALU
  • BGK

Kryzys dziesiątkuje milionerów

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita    14 lipca 2010 - 06:59
Kryzys dziesiątkuje milionerów

10,7 tys. osób w zeznaniu podatkowym za 2009 r. wykazało dochód powyżej miliona. Rok wcześniej grono krezusów liczyło 13,5 tys. Jedna siódma bogaczy mieszka w stolicy.
Milionerów ubyło w każdym województwie. Największy spadek wystąpił na Dolnym Śląsku – o prawie połowę. Najwięcej bogaczy mieszka na Mazowszu – 2799, choć jeszcze rok wcześniej było ich tu 3350. Na drugim miejscu jest Wielkopolska – 1111 (1439 w 2008 r.), a na trzecim Małopolska z 1050 milionerami – informuje „Rzeczpospolita”.

Wśród milionerów dominują osoby prowadzące działalność gospodarczą. Najczęściej pracują w usługach prawniczych, doradztwie podatkowym, usługach deweloperskich i innych związanych z budownictwem – geodezyjnych, projektowych i wydawniczych. Choć były też wyjątki. Na przykład najbogatszy mieszkaniec woj. mazowieckiego, który w zeznaniu podatkowym wykazał 68,1 mln zł dochodu, od kilkunastu lat sprzedaje w kraju i za granicą artykuły spożywcze. Parę procent milionerów swoje dochody zawdzięcza giełdzie.

Specjalistów dane te nie dziwią. Wynikają z kryzysu. Niewykluczone również, że w czasie kryzysu ludzie wszelkimi dopuszczalnymi metodami starali się uniknąć płacenia podatków – podaje „Rzeczpospolita”.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.