Kto będzie zarządzał Spodkiem i MCK?

W grudniu Katowice rozpoczną negocjacje z firmami zainteresowanymi zarządzaniem budowanym właśnie za 280 mln zł Międzynarodowym Centrum Kongresowym oraz znaną halą Spodek.
Kto będzie zarządzał Spodkiem i MCK?

Do Urzędu Miasta zgłosiło się pięciu chętnych. Są to SMG Polska, Krzysztof Pietrzko, Global Retail and Residental Estate Service, spółka HKO, wśród zainteresowanych zarządzaniem Spodkiem i Międzynarodowym Centrum Kongresowym jest Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości, wydawca m.in. Portalusamorzadowego.pl.

PTWP działa w tej sprawie poprzez spółkę zależną PTWP Event Center.

- Zgłoszenie zainteresowania udziałem w postępowaniu jest elementem realizacji strategii rozwoju w zakresie rozszerzania działalności emitenta w ramach prowadzonego modelu biznesowego - napisano w komunikacie.

PTWP - Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości działa na rynku od 1995 r. W ramach Grupy prowadzona jest działalność wydawnicza, szkoleniowa oraz organizacja konferencji, kongresów, spotkań biznesowych. W ciągu roku PTWP organizuje ok. 40 różnych imprez, w tym Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach, największą imprezę biznesową w naszej części Europy.

Międzynarodowe Centrum Kongresowe powstanie w sąsiedztwie hali Spodka, na terenie dawnej kopalni Katowice. Główną częścią obiektu będzie wielofunkcyjna sala na 8- 12 tys. osób (w zależności od zastosowania). W budynku znajdą się też m.in.: sale audytoryjne, konferencyjne, restauracje oraz punkty gastronomiczne. Całkowita powierzchnia Centrum ma wynosić 38 tys. mkw.

Sam Spodek to miejsce kultowe, symbol Katowic arena największych i najważniejszych koncertów i imprez sportowych. Obiekt powstał w latach 70. ale w ostatnim czasie został gruntownie zmodernizowany. W 2008 zamontowany został system klimatyzacyjny. W 2009 powiększono widownię - nowością są wysuwane na płytę siedzenia oraz loże dla vipów, zamontowano nowoczesne oświetlenie umożliwiające nagrywanie w technologii HD oraz zamontowano ogromny ekran diodowy w kształcie walca. Niedawno zakończył się remont elewacji budynku."

Spodkiem zarządza dziś Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. To na dziś norma... Do większości hal sportowych w Polsce dokładają gminy. Twierdzą, że na tych obiektach zarobić się nie da. Czy na pewno? 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.