PARTNER PORTALU
  • BGK

Kto będzie zarządzał Spodkiem i MCK?

  • ded    15 listopada 2013 - 11:49
Kto będzie zarządzał Spodkiem i MCK?

W grudniu Katowice rozpoczną negocjacje z firmami zainteresowanymi zarządzaniem budowanym właśnie za 280 mln zł Międzynarodowym Centrum Kongresowym oraz znaną halą Spodek.
Do Urzędu Miasta zgłosiło się pięciu chętnych. Są to SMG Polska, Krzysztof Pietrzko, Global Retail and Residental Estate Service, spółka HKO, wśród zainteresowanych zarządzaniem Spodkiem i Międzynarodowym Centrum Kongresowym jest Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości, wydawca m.in. Portalusamorzadowego.pl.

PTWP działa w tej sprawie poprzez spółkę zależną PTWP Event Center.

- Zgłoszenie zainteresowania udziałem w postępowaniu jest elementem realizacji strategii rozwoju w zakresie rozszerzania działalności emitenta w ramach prowadzonego modelu biznesowego - napisano w komunikacie.

PTWP - Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości działa na rynku od 1995 r. W ramach Grupy prowadzona jest działalność wydawnicza, szkoleniowa oraz organizacja konferencji, kongresów, spotkań biznesowych. W ciągu roku PTWP organizuje ok. 40 różnych imprez, w tym Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach, największą imprezę biznesową w naszej części Europy.

Międzynarodowe Centrum Kongresowe powstanie w sąsiedztwie hali Spodka, na terenie dawnej kopalni Katowice. Główną częścią obiektu będzie wielofunkcyjna sala na 8- 12 tys. osób (w zależności od zastosowania). W budynku znajdą się też m.in.: sale audytoryjne, konferencyjne, restauracje oraz punkty gastronomiczne. Całkowita powierzchnia Centrum ma wynosić 38 tys. mkw.

Sam Spodek to miejsce kultowe, symbol Katowic arena największych i najważniejszych koncertów i imprez sportowych. Obiekt powstał w latach 70. ale w ostatnim czasie został gruntownie zmodernizowany. W 2008 zamontowany został system klimatyzacyjny. W 2009 powiększono widownię - nowością są wysuwane na płytę siedzenia oraz loże dla vipów, zamontowano nowoczesne oświetlenie umożliwiające nagrywanie w technologii HD oraz zamontowano ogromny ekran diodowy w kształcie walca. Niedawno zakończył się remont elewacji budynku."

Spodkiem zarządza dziś Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. To na dziś norma... Do większości hal sportowych w Polsce dokładają gminy. Twierdzą, że na tych obiektach zarobić się nie da. Czy na pewno? 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.