PARTNER PORTALU
  • BGK

Kto najczęściej wygrywa ciepłownicze przetargi?

  • AW    24 lipca 2012 - 12:24
Kto najczęściej wygrywa ciepłownicze przetargi?

Firmą, która najczęściej pojawiała się w wynikach wygranych przetargów w branży ciepłowniczo-gazowej w pierwszym półroczu br. jest Stołeczne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej z Warszawy.
W pierwszym półroczu 2012 roku w Polsce opublikowano 1533 informacje o rozstrzygnięciach przetargów i zleceń w branży ciepłowniczo - gazowej.

Największa ilość przetargów rozstrzygnięta została na terenie województwa śląskiego - 335 wyników, liczba ta stanowi aż 22% wszystkich ogłoszonych wyników w branży.

Kolejne miejsca przypadły takim województwom jak: mazowieckie tu wynik 270 przetargów daje miejsce drugie w tabeli i małopolskie z ilością 140 wyników na miejscu trzecim. Najmniejsza ilość wyników postępowań w branży odnotowana została w województwie: świętokrzyskim - 15.

Najwyższą średnią wartość wygranych przetargów w I półroczu 2012 roku odnotowano na Podkarpaciu. Średnia wartość wygranego przetargu wyniosła tu 46 125 863 zł. Kolejne województwa tworzące pierwszą trójkę to: mazowieckie z kwotą 4 221 242 zł oraz podlaskie z wartością 1 757 435 zł.

Przeanalizowano także przetargi o najwyższej w sumie wartości. Na pierwszym miejscu znalazło się województwo podkarpackie z kwotą 1 614 405 198 zł. Kolejne miejsca zajęły województwa: mazowieckie i śląskie. Najniższą wartość miały wyniki przetargów ogłoszone w województwie lubuskim, ich suma wyniosła 4 327 572 zł.

Firmą, która najczęściej pojawiała się w wynikach wygranych przetargów jest Stołeczne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej z Warszawy. Zwyciężyło ono aż w 32 postępowaniach na łączną kwotę 37 187 801 zł. Tuż za nimi ze 21 przetargami uplasowało się Spółka Ciepłowniczo-Energetyczna Jaworzno III.

Pierwsza trójkę zamyka Dalkia Poznań S.A. z wynikiem 17 wygranych postępowań przetargowych.

Raport (publikujemy go poniżej w dziale Multimedia), w którym przeanalizowane i podsumowane zostały informacje dotyczące rozstrzygnięć przetargów w branży opracowała Grupa Marketingowa TAI we współpracy z Serwisem Inwestycyjno - Przetargowym Pressinfo.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


MultimediaREKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.