Kubicki wykastrował budżet obywatelski

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Zielona Góra
  • 06-11-2012
  • drukuj
Zielonogórscy radni uważają, że prezydent Janusz Kubicki sprzeniewierzył się idei budżetu obywatelskiego, którą sam promował w mieście.
Kubicki wykastrował budżet obywatelski

- Skalpelem wyciął wszystkie propozycje kulturalne, a to mieszkańcy mieli decydować - komentują. - Stanęliśmy przed trudnym wyborem i podjęliśmy sprawiedliwą decyzję - odpowiada miasto

Czytaj też: Chcą obowiązkowego budżetu obywatelskiego. Po co taka ustawa?

Jak donosi zielonogórska "Gazeta Wyborcza" na budżet obywatelski prezydent Zielonej Góry przeznaczył 3 mln zł. Pieniądze posłużą do sfinansowania w 2013 r. inwestycji zaproponowanych przez mieszkańców.

- Na pewno nie będzie wśród nich propozycji kulturalnych, bo prezydent złapał za skalpel i je wyciął. Wykastrował tym samym budżet obywatelski i wypaczył idee tego przedsięwzięcia - mówi "GW" Mariusz Marchewka, radny PO.

W odpowiedzi na zarzuty Tomasz Czyżniewski, doradca prezydenta tłumaczy w "GW", że wnioski dotyczące propozycji kulturalno-oświatowych mogą dostać dofinansowanie w drodze konkursów. Gdyby były dofinansowane z budżetu obywatelskiego, pojawiłyby się problemy. Jedne organizacje mogłyby czerpać z dwóch puli, inne byłyby poszkodowane.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU