PARTNER PORTALU
  • BGK

Kulturalne wydarzenia z marszałkowskim dofinansowaniem

  • PAP    4 kwietnia 2013 - 16:59
Kulturalne wydarzenia z marszałkowskim dofinansowaniem

Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego rozdysponował 885 tys. zł na dofinansowanie organizacji 95 przedsięwzięć kulturalnych - poinformowała rzeczniczka Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu Beata Krzemińska.
Dofinansowanie z budżetu województwa przyznano organizacjom pozarządowym w ramach środków przewidzianych na wykonywanie zadań publicznych, związanych z upowszechnianiem i rozwojem kultury, ochroną tradycji i dziedzictwa narodowego. Wsparcie finansowe ma służyć m.in. wzbogaceniu życia kulturalnego o wartościowe wydarzenia i ułatwienie dostępu do dóbr kultury.

Pieniądze rozdzielono na zorganizowanie festiwali, koncertów, przeglądów, spotkań artystycznych, plenerów, a także na edukację kulturalną, promocję województwa z udziałem twórców i wykonawców z regionu oraz przygotowanie wydawnictw.

Wsparcie przyznano w wysokości od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Najwięcej pieniędzy otrzymały: Fundacja Europejskiej Akademii Sztuki w Toruniu na organizację XX Festiwalu Muzyki i Sztuki Krajów Bałtyckich Probaltica 2013 - 75 tys. zł i Towarzystwo Muzyczne im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy na organizację mistrzowskiej szkoły letniej dla pianistów V Paderewski Piano - 50 tys. zł.

Wśród imprez, na które przyznano dofinansowanie znalazły się też m.in.: Międzynarodowy Festiwal Jazzowy w Bydgoszczy, Przegląd Twórczości Filmowej "Pola i inne" w Lipnie, Norbertańskie Spotkania z Kulturą i Sztuką w Strzelnie, Festiwal Muzyki Organowej "Jesienne Wieczory Organowe" w Inowrocławiu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.