Kupią akcje KGHM, by zaskarżyć ustawę

  • wnp.pl (Dariusz Malinowski)
  • 01-02-2012
  • drukuj
Bezprecedensowa uchwała rady miejskiej w Lubinie. Radni zgodzili się, aby miasto kupiło akcje KGHM. Ma to ułatwić wystąpienie miasta na drodze prawnej przeciwko przygotowanej przez Ministerstwo Finansów ustawie „o podatku od wydobycia niektórych kopalin”.
Kupią akcje KGHM, by zaskarżyć ustawę

- Uchwała przeszła. Wstrzymali się radni PO. Jednak pozostali poparli uchwałę – powiedział Krzysztof Maj, rzecznik UM Lubin (zabierz głos/oceń prezydenta).

- Jak zaznacza miasto nie kupi dużej liczby akcji. Najpewniej będzie to sto akcji KGHM. Chodzi nam o to aby mieć interes prawny – poinformował Maj.

Lubin to miasto żyjące z rud miedzi. Tymczasem zarówno władze miasta jak i mieszkający w nim pracownicy KGHM obawiają się o swoją przyszłość. Wszystko przez przygotowany przez MF projekt ustawy „o podatku od wydobycia niektórych kopalin”

Więcej czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Zachowanie radnych PO wcale mnie nie dziwi. Ostatnio w2szystkie inicjatywy społeczne w Płońsku, popiera tylko opozycja. Posłowie PO i PSL albo się wstrzymują od zabrania głosu, albo udają głuchych. P.s. Trzymam kciuki za inicjatywę radnych w sprawie akcji KGHM.

akcjonariusz, 2012-02-02 11:11:59 odpowiedz

Sprawy sie bardzo pokomplikowały,czyż nie? Ale sa nadzieje na poprawę.Oby bardzo szybką!Nam bardzo zależy żeby kupić te akcje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

EJ, OPTYMISTA!, 2012-02-01 23:52:55 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU