PARTNER PORTALU
  • BGK

Kupią akcje KGHM, by zaskarżyć ustawę

  • wnp.pl (Dariusz Malinowski)    1 lutego 2012 - 18:46
Kupią akcje KGHM, by zaskarżyć ustawę

Bezprecedensowa uchwała rady miejskiej w Lubinie. Radni zgodzili się, aby miasto kupiło akcje KGHM. Ma to ułatwić wystąpienie miasta na drodze prawnej przeciwko przygotowanej przez Ministerstwo Finansów ustawie „o podatku od wydobycia niektórych kopalin”.
- Uchwała przeszła. Wstrzymali się radni PO. Jednak pozostali poparli uchwałę – powiedział Krzysztof Maj, rzecznik UM Lubin (zabierz głos/oceń prezydenta).

- Jak zaznacza miasto nie kupi dużej liczby akcji. Najpewniej będzie to sto akcji KGHM. Chodzi nam o to aby mieć interes prawny – poinformował Maj.

Lubin to miasto żyjące z rud miedzi. Tymczasem zarówno władze miasta jak i mieszkający w nim pracownicy KGHM obawiają się o swoją przyszłość. Wszystko przez przygotowany przez MF projekt ustawy „o podatku od wydobycia niektórych kopalin”

Więcej czytaj tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • akcjonariusz, 2012-02-02 11:11:59

    Zachowanie radnych PO wcale mnie nie dziwi. Ostatnio w2szystkie inicjatywy społeczne w Płońsku, popiera tylko opozycja. Posłowie PO i PSL albo się wstrzymują od zabrania głosu, albo udają głuchych. P.s. Trzymam kciuki za inicjatywę radnych w sprawie akcji KGHM.
  • EJ, OPTYMISTA!, 2012-02-01 23:52:55

    Sprawy sie bardzo pokomplikowały,czyż nie? Ale sa nadzieje na poprawę.Oby bardzo szybką!Nam bardzo zależy żeby kupić te akcje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!