PARTNER PORTALU
 • BGK

Kupno i sprzedaż gruntów będą łatwiejsze

 • PAP/AT    6 grudnia 2017 - 15:08
Kupno i sprzedaż gruntów będą łatwiejsze
Ministerstwo ułatwi rolnikom handel gruntami (fot.shutterstock)

Ministerstwo rolnictwa zmienia ustawę o ochronie ziemi rolnej.
Ministerstwo rolnictwa chce ułatwić rolnikom kupowanie i sprzedawanie gruntów uprawnych - informuje "Nasz Dziennik".

Wiceminister Zbigniew Babalski zastrzega jednak, że nie dojdzie do wywrócenia pakietu ustaw z kwietnia 2016 roku o ochronie ziemi rolnej, a więc nie będzie rewolucji w systemie obrotu takimi gruntami. Będą za to zmiany, o które wnoszą organizacje rolnicze - podaje "ND".

Już w momencie, kiedy powstawały poprzednie przepisy ministerstwo zapowiadało, że będzie modyfikować prawo, jeśli okaże się to konieczne.

"Życie pokazało, iż niektóre zapisy trzeba zmienić, bo po prostu przeszkadzają rolnikom" - powiedział wiceminister Zbigniew Babalski "ND".

Zmiany, które chce wprowadzić ministerstwo do ustawy dotyczą m.in. ułatwień dla rolników, którzy chcą handlować gruntami między sobą. Poza tym zostanie rozszerzona definicja osób bliskich o rodzeństwo rodziców, pasierbów, zięcia oraz synową - i im także bez żadnego kłopotu - rolnik będzie także mógł przekazać swój grunt, tak jak wcześniej dzieciom czy wnukom.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (5)

 • Bogdan Sitnicki, 2017-12-15 09:33:45

  Do malina: "Rolnicy" nie mogą dzielić terenu na 1000-2999m2, nie mogą też sprzedawać działek rolnych pod budowę! Dzieli się działki np. jak buduje się drogę wewnętrzną i w tym przypadku geodeta załatwia wszystkie sprawy z władzami. Nikt tu nie musi się specjalnie starać. Studium uwarun...kowań przestrzennych, plan zagospodarowania - wnioskują obywatele, głosują radni, a podpisuje burmistrz. Prawdą natomiast jest, że z gminą trzeba walczyć, bo siedzą tam w większości durnie i imbecyle, ale to dzięki demokratycznym wyborom. Zasiadanie w radzie, to korzyść, to zarządzanie mieniem nie swoim. Dzięki demokratycznym wyborom Hitler został przywódcą, a Jezus ukrzyżowany.  rozwiń
 • Bogdan Sitnicki, 2017-12-15 09:14:39

  Do Katarzyna: Pani Katarzyno - chcemy posłuchać co mają do powiedzenia osoby stosujące ustawę na co dzień - notariusze! Po cóż ta enigmatyka? Lęk przed kim?
 • XM., 2017-12-07 14:09:22

  Szkoda, że nikt nie konsultował tego np. z Krajową Radą Notarialną.