Kwidzyn nie sprzedaje udziałów w zdrowotnej spółce

  • Przegląd prasy/Dziennik Bałtycki
  • 17-08-2012
  • drukuj
Samorząd Kwidzynia nie decyduje się jak na razie na kolejną próbę sprzedaży większościowego pakietu swoich akcji w spółce Zdrowie. Powodem jest niewyjaśniona sprawa kontroli NFZ w kwidzyńskim szpitalu, będącego własnością spółki.
Kwidzyn nie sprzedaje udziałów w zdrowotnej spółce
Jak tłumaczy wicestarosta kwidzyński Andrzej Fortuna chodzi o nieprawidłowości, jakie po anonimowym zgłoszeniu do NFZ w maju br. kontrolerzy ujawnili w szpitalu. Na oddziale kardiologicznym zamiast wymaganych dwóch lekarzy specjalistów był tylko jeden. Drugi był jedynie wykazywany w dokumentach przesyłanych do płatnika, a w rzeczywistości przebywał poza granicami kraju.

W tym czasie trwała już procedura przetargowa sprzedaży 80 proc. akcji spółki Zdrowie będących własnością powiatu oraz wszystkich należących do Urzędu Miasta.

Wszystkie udziały wyceniono łącznie na kwotę 18 mln zł. Przetarg zakończył się jednak niepowodzeniem. Ofertę złożyły tylko Szpitale Polskie SA - proponując zaledwie 816 tys. zł. Starosta Jerzy Godzik nie ukrywał wówczas, że sprawa z kontrolą NFZ ewidentnie zaszkodziła przetargowi.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE